Шкідливі звички працівників — одна з причин виробничого травматизму

Фахівці Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України наголошують, що на ймовірність виникнення нещасних випадків на виробництві значно впливають шкідливі звички працівників, такі як вживання алкоголю, наркотиків і куріння

Фахівці Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд) наголошують, що на ймовірність виникнення нещасних випадків на виробництві значно впливають шкідливі звички працівників, такі як вживання алкоголю, наркотиків і куріння.

Загальновідомо, що шкідливі звички негативно впливають на здоров’я людини, що в свою чергу призводить до зниження працездатності й збільшення вірогідності травматизму на виробництві. Так, частота виникнення нещасних випадків при гіпертонічній хворобі збільшується у два-три рази.

З’ясовано, що при концентрації 0,8‰ алкоголю в крові водія автотранспорту вірогідність аварії зростає в 2,5 рази; 1,2‰ — у 10 разів; 1,6‰ — у 27 разів. Перші ознаки сп’яніння з’являються після вживання 30 г алкоголю для людини масою 60 кг.

Куріння негативно впливає на серцево-судинну систему, органи дихання, шлунок, сприяє виникненню злоякісних утворень, знижує працездатність людини. Навіть пасивне куріння погіршує розумову і фізичну працездатність. Тютюновий дим погіршує іонний стан повітря у приміщенні.

Наркоманія характеризується появою типових змін у психіці людей та їх пристрасті до постійного вживання однієї чи декількох речовин, які мають наркотичні властивості. При цьому більше ніж у 50% випадків спостерігаються чіткі ознаки зниження пам’яті та інтелекту, а в 71% хворих помітне зниження морально-етичних якостей, деградація особистості.

Типові наслідки наркоманії становлять найбільшу соціальну небезпеку наркоманів, серед яких спостерігають часті випадки смертельних наслідків не тільки у зв’язку з передозуванням наркотиками, а й через самогубство й нещасні випадки в стані наркотичного сп’яніння.

Фахівці Фонду вважають, що наведені факти є достатньою підставою для запровадження широкої комплексної програми боротьби зі шкідливими звичками працівників. Ця програма повинна охоплювати всі аспекти даної проблеми — від санітарно-просвітницької роботи до лікування і жорстких адміністративних заходів.

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14367

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді