Фахівці Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд) наголошують, що на ймовірність виникнення нещасних випадків на виробництві значно впливають шкідливі звички працівників, такі як вживання алкоголю, наркотиків і куріння.
Загальновідомо, що шкідливі звички негативно впливають на здоров’я людини, що в свою чергу призводить до зниження працездатності й збільшення вірогідності травматизму на виробництві. Так, частота виникнення нещасних випадків при гіпертонічній хворобі збільшується у два-три рази.
З’ясовано, що при концентрації 0,8‰ алкоголю в крові водія автотранспорту вірогідність аварії зростає в 2,5 рази; 1,2‰ — у 10 разів; 1,6‰ — у 27 разів. Перші ознаки сп’яніння з’являються після вживання 30 г алкоголю для людини масою 60 кг.
Куріння негативно впливає на серцево-судинну систему, органи дихання, шлунок, сприяє виникненню злоякісних утворень, знижує працездатність людини. Навіть пасивне куріння погіршує розумову і фізичну працездатність. Тютюновий дим погіршує іонний стан повітря у приміщенні.
Наркоманія характеризується появою типових змін у психіці людей та їх пристрасті до постійного вживання однієї чи декількох речовин, які мають наркотичні властивості. При цьому більше ніж у 50% випадків спостерігаються чіткі ознаки зниження пам’яті та інтелекту, а в 71% хворих помітне зниження морально-етичних якостей, деградація особистості.
Типові наслідки наркоманії становлять найбільшу соціальну небезпеку наркоманів, серед яких спостерігають часті випадки смертельних наслідків не тільки у зв’язку з передозуванням наркотиками, а й через самогубство й нещасні випадки в стані наркотичного сп’яніння.
Фахівці Фонду вважають, що наведені факти є достатньою підставою для запровадження широкої комплексної програми боротьби зі шкідливими звичками працівників. Ця програма повинна охоплювати всі аспекти даної проблеми — від санітарно-просвітницької роботи до лікування і жорстких адміністративних заходів.
- Журнал реєстрації вступного інструктажу
- Журнал реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці
- Журнал обліку вогнегасників
- Журнал протоколів перевірки знань з електробезпеки
- Журнал реєстрації інструкцій з охорони праці
- Журнал обліку видачі інструкцій з охорони праці
- Журнал реєстрації перевірок
- Журнал обліку теоретичного навчання з охорони праці
- Журнал обліку та зберігання ЗІЗ
- Журнал передрейсового медичного огляду водіїв
- Журнал реєстрації приписів служби охорони праці
- Журнал реєстрації нарядів-допусків для виконання робіт на висоті
- Журнал реєстрації інструктажів з пожежної безпеки
- Журнал обліку професійних захворювань (отруєнь)