Дії у разі виявлення порушення охорони праці на підприємстві

1033

Запитання

Що має право робити спеціаліст служби охорони праці у разі виявлення порушення охорони праці на підприємстві?

Відповідь

Нормативне регулювання:

Стаття 15 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII

Нижче наведений перелік дій, які має право проводити спеціаліст служби охорони праці (далі – СОП) у разі виявлення порушень охорони праці.

Приписи

Фахівець СОП може:

  • видати керівникам структурних підрозділів підприємства обов’язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків;
  • одержувати від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охорони праці.

Відсторонення від роботи

Спеціаліст СОП може вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли (відповідно до норм законодавства):

або

Зупинка роботи

Фахівець СОП має право зупиняти роботу виробництва, дільниці, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва у разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров’ю працюючих.

Подання про притягнення до відповідальності

В сферу компетенції спеціалістів СОП також входить надсилання роботодавцеві подання про притягнення до відповідальності працівників, які порушують вимоги щодо охорони праці.

Зверніть увагу!

Припис спеціаліста з охорони праці може скасувати лише роботодавець.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1925

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
101957

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45855

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50224