Дії у разі виявлення порушення охорони праці на підприємстві

1488

Запитання

Що має право робити спеціаліст служби охорони праці у разі виявлення порушення охорони праці на підприємстві?

Відповідь

Нормативне регулювання:

Стаття 15 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII

Нижче наведений перелік дій, які має право проводити спеціаліст служби охорони праці (далі – СОП) у разі виявлення порушень охорони праці.

Приписи

Фахівець СОП може:

  • видати керівникам структурних підрозділів підприємства обов’язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків;
  • одержувати від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охорони праці.

Відсторонення від роботи

Спеціаліст СОП може вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли (відповідно до норм законодавства):

або

Зупинка роботи

Фахівець СОП має право зупиняти роботу виробництва, дільниці, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва у разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров’ю працюючих.

Подання про притягнення до відповідальності

В сферу компетенції спеціалістів СОП також входить надсилання роботодавцеві подання про притягнення до відповідальності працівників, які порушують вимоги щодо охорони праці.

Зверніть увагу!

Припис спеціаліста з охорони праці може скасувати лише роботодавець.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59570

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22056

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
21563

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
730

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
65749