Дії у разі виявлення порушення охорони праці на підприємстві

1173

Запитання

Що має право робити спеціаліст служби охорони праці у разі виявлення порушення охорони праці на підприємстві?

Відповідь

Нормативне регулювання:

Стаття 15 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII

Нижче наведений перелік дій, які має право проводити спеціаліст служби охорони праці (далі – СОП) у разі виявлення порушень охорони праці.

Приписи

Фахівець СОП може:

  • видати керівникам структурних підрозділів підприємства обов’язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків;
  • одержувати від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охорони праці.

Відсторонення від роботи

Спеціаліст СОП може вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли (відповідно до норм законодавства):

або

Зупинка роботи

Фахівець СОП має право зупиняти роботу виробництва, дільниці, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва у разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров’ю працюючих.

Подання про притягнення до відповідальності

В сферу компетенції спеціалістів СОП також входить надсилання роботодавцеві подання про притягнення до відповідальності працівників, які порушують вимоги щодо охорони праці.

Зверніть увагу!

Припис спеціаліста з охорони праці може скасувати лише роботодавець.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Cистема управління охороною праці (СУОП)

Що таке система управління охороною праці на підприємстві або СУОП та для чого її впроваджувати? Які питання повинна регулювати ця система та як визначити її ефективність? Дізнайтеся більше зі статті.
41465

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
150

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
80194

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
19942