Тривалість робочого тижня провізорів і фармацевтів

6100

Запитання

Яка тривалість робочого тижня провізорів і фармацевтів, що реалізують рецептурні групи лікарських засобів в аптечних складах?

Відповідь

Підставою для зарахування роботи до робіт із шкідливими та важкими умовами праці (особливо шкідливими та особливо важкими) є результати атестації робочих місць за умовами праці.

Скачати зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на невеликих підприємствах
Наказ про проведення атестації робочих місць за умовами праці
Скачати зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на великому підприємстві
Наказ про проведення атестації робочих місць за умовами праці

Скорочена тривалість робочого часу встановлюється для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, — не більш ніж 36 годин на тиждень (ст. 51 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП).

Тривалість робочого тижня провізора, фармацевта аптеки, крім тих, хто відпускає ліки без рецептів лікаря та інші товари аптечного асортименту, становить 36 годин на тиждень (розд. 33 «Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами» Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня (затверджений постановою КМУ від 21.02.2001 № 163).

Серед працівників аптечних баз та складів право на скорочену тривалість робочого тижня мають:

  • завідувач відділу отруйних і наркотичних лікувальних засобів та його заступник
  • провізор, фармацевт, фармацевт молодший, укладальник-пакувальник, які фасують, дроблять, відважують та відмірюють отруйні й наркотичні засоби;
  • фармацевт, провізор та укладальник-пакувальник, які безпосередньо готують, розфасовують і контролюють медикаменти.

Скорочену тривалість робочого часу встановлюють працівнику лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий у шкідливих умовах праці не менше половини тривалості робочого часу, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій і посад (п. 7 Порядку застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого наказом Мінпраці від 23.03.2001 № 122).

Скорочену тривалість робочого тижня встановлюють колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація). Її проводять відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442).

Підтвердити право працівника на скорочену тривалість робочого тижня можна, лише якщо його робоче місце зарахують до категорії із шкідливими умовами праці за результатами атестації.

За інформацією експерта із охорони праці Ольги Чернетенко, м.Київ

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як правильно залучати працівників до надурочних робіт

Перш ніж навантажити працівників додатковою роботою, потрібно звіритися із законодавством, яке визначає порядок застосування надурочних робіт. Що змінилося під час воєнного стану — дізнайтеся зі статті.
15283

Тривалість робочого часу

Тривалість робочого часу - це гарантія того, що працівник не буде вимушений працювати надмірно, що може призвести до перевтоми, зниження працездатності та погіршення стану здоров'я. Яка максимальна тривалість робочого часу? Чи змінилась тривалість робочого часу під час військового стану? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
48055

Перенесення робочих днів

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.
30508