Установка анемометрів на вантажопідіймальні крани

329

Запитання

Якими нормативно-правовими актами регулюється установка та кількість анемометрів на вантажопідіймальні крани?

Відповідь

Відповідно до ст. 13 «Закону України Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно–правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує, зокрема, належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом.

Анемометр застосовується в баштових, козлових, портальних та інших вантажопідіймальних кранах з метою проведення вимірювання швидкості вітру в промислових умовах, визначення небезпечних вітрових поривів, включення сигнальних та протиаварійних засобів.

Виконання робіт на висоті: правила та нормативне регулювання Вас може зацікавити стаття: Падіння з висоти: все про травми та засоби захисту

Принцип роботи типового анемометра базується на вимірюванні швидкості вітру і часу впливу поривів вітру та порівнянні їх із заздалегідь встановленими для певного об’єкта допустимими значеннями (порогами). У разі досягнення вимірюваними параметрами максимально допустимих значень для певного об’єкта включається виконавчий пристрій (реле).

Відповідно до Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою КМУ від 30.01.2013 № 62, анемометри належать до пристроїв безпеки.

Згідно з п. 2 Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 № 687, технічний стан устатковання – стан устатковання в певний момент часу і в певних умовах зовнішнього середовища, який характеризується значенням параметрів, установлених технічними та експлуатаційними документами.

Отже, роботу й технічний стан анемометра потрібно перевіряти під час технічного огляду вантажопідіймального крана, якщо технічними та експлуатаційними документами, зокрема паспортом на вантажопідіймальний кран, передбачено встановлення цього приладу.

Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів Чи знаєте ви, що дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки видаватимуть по-новому?

Під час роботи на одній ділянці в однакових вітрових умовах декількох баштових або портальних кранів установка анемометрів не на всіх кранах може бути допущена в разі розроблення та погодження відповідних технічних умов.

Джерело лист Держпраці від 12.03.2018 р. № 1824/3/5.2ДП18. Нагадуємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, мають інформативний характер та не встановлюють правових норм.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
80720

Запобіжний пояс для проведення робіт на висоті

Важливо не лише забезпечити працівників, які виконують роботи на висоті, запобіжними поясами, а й подбати про правильну експлуатацію цих засобів захисту. Адже лише за такої умови вони допоможуть зберегти життя та здоров’я працівників.
24574

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві

Під час зведення будівельних об’єктів інженер з ОП на будівництві повинен вжити заходи для запобігання впливу на працівників та сторонніх осіб небезпечних і шкідливих виробничих факторів. Детальніше про обов’язки інженера з охорони праці на будівництві — у статті.
7449

Падіння з висоти: все про травми та засоби захисту

Падіння з висоти часто призводить до втрати працездатності, тяжких проблем зі здоров’ям і навіть до травм, несумісних із життям. Саме тому важливо подбати про захист від падіння з висоти і засоби індивідуального захисту від падіння з висоти.
14316