Коли потрібен дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

1527

Запитання

Чи потрібно отримувати дозвіл на експлуатацію котла водогрійного потужністю 98 кВт та пальника промислового газового потужністю 50 кВт, 80 кВт, 116–232 кВт?

Відповідь

Стаття 21 Закону України «Про охорону праці» регламентує обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, видачі дублікатів, анулювання дозволів визнає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування пдвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 (далі – Порядок).

У п. 6 Порядку визначено, що дозвіл видається роботодавцю на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені в Додатку 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені в Додатку 3.

Дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки Дізнайтеся також, що потрібно для продовження строку дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Отже, якщо роботодавець експлуатує машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, а саме газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт (п. 2 Додатка 3 до Порядку), парові та водогрійнй котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт (п. 9 Додатка 3 до Порядку), то йому необхідно отримати дозвіл на есплуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів

Роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен утримувати його у справному стані та забезпечити його безпечну експлуатацію. Дізнайтеся більше про правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів.
4506

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
14418

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11247

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
14610

Як вести Журнал з експлуатації систем вентиляції

На кожному підприємстві повинна бути служба, що забезпечує нормальну та безперебійну роботу вентиляційних систем. Інформацію про перелік проведених робіт, усунення виявлених дефектів і несправностей заносять у журнал з експлуатації систем вентиляції.
2765