Робота за сумісництвом: чи про все розповідати роботодавцю

676

Запитання

Чи повинен працівник повідомляти роботодавцю, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи?

Відповідь

Працевлаштування за сумісництвом передусім означає, що працівник уже має основне місце роботи, де зберігається його трудова книжка.

Працівник має право укладати трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 Кодексу законів про працю). Вказана норма Кодексу дає право працівникам виконувати роботу на умовах сумісництва.

Організація охорони праці на малих підприємствах Дізнайтеся, які обов’язки не відповідають трудовим функціям інженера з охорони праці

Таким чином, законодавством про працю не встановлено:

  • обов’язку працівника повідомляти роботодавця, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи;
  • відповідальності роботодавця за неповідомлення йому сумісником про звільнення з основного місця роботи.

Отже, працівник не зобов’язаний повідомляти роботодавцю, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи.

Така ж позиція викладена в листі Мінсоцполітики від 09.06.2017 р. № 294/0/22-17/134.

Служба охорони праці підприємства Інженер із охорони праці — сумісник при понад 50 працівниках на підприємстві. Який штраф чекає на порушників?

Міністерство також роз’яснило, що роботодавець не має права відмовити працівникові в прийманні на роботу за сумісництвом, якщо останній не надав йому інформації про наявність у нього основного місця роботи. Така відмова роботодавця є порушенням законодавства про працю (див. лист Мінсоцполітики від 14.04.2017 р. № 8185/0/2-17/13).

За інформацією Держпраці у Хмельницькій області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
22

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23684

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10547

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32694