Робота за сумісництвом: чи про все розповідати роботодавцю

862

Запитання

Чи повинен працівник повідомляти роботодавцю, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи?

Відповідь

Працевлаштування за сумісництвом передусім означає, що працівник уже має основне місце роботи, де зберігається його трудова книжка.

Працівник має право укладати трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 Кодексу законів про працю). Вказана норма Кодексу дає право працівникам виконувати роботу на умовах сумісництва.

Організація охорони праці на малих підприємствах Дізнайтеся, які обов’язки не відповідають трудовим функціям інженера з охорони праці

Таким чином, законодавством про працю не встановлено:

  • обов’язку працівника повідомляти роботодавця, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи;
  • відповідальності роботодавця за неповідомлення йому сумісником про звільнення з основного місця роботи.

Отже, працівник не зобов’язаний повідомляти роботодавцю, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи.

Така ж позиція викладена в листі Мінсоцполітики від 09.06.2017 р. № 294/0/22-17/134.

Служба охорони праці підприємства Інженер із охорони праці — сумісник при понад 50 працівниках на підприємстві. Який штраф чекає на порушників?

Міністерство також роз’яснило, що роботодавець не має права відмовити працівникові в прийманні на роботу за сумісництвом, якщо останній не надав йому інформації про наявність у нього основного місця роботи. Така відмова роботодавця є порушенням законодавства про працю (див. лист Мінсоцполітики від 14.04.2017 р. № 8185/0/2-17/13).

За інформацією Держпраці у Хмельницькій області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114656

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8800

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1466