Робота за сумісництвом: чи про все розповідати роботодавцю

735

Запитання

Чи повинен працівник повідомляти роботодавцю, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи?

Відповідь

Працевлаштування за сумісництвом передусім означає, що працівник уже має основне місце роботи, де зберігається його трудова книжка.

Працівник має право укладати трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 Кодексу законів про працю). Вказана норма Кодексу дає право працівникам виконувати роботу на умовах сумісництва.

Організація охорони праці на малих підприємствах Дізнайтеся, які обов’язки не відповідають трудовим функціям інженера з охорони праці

Таким чином, законодавством про працю не встановлено:

  • обов’язку працівника повідомляти роботодавця, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи;
  • відповідальності роботодавця за неповідомлення йому сумісником про звільнення з основного місця роботи.

Отже, працівник не зобов’язаний повідомляти роботодавцю, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи.

Така ж позиція викладена в листі Мінсоцполітики від 09.06.2017 р. № 294/0/22-17/134.

Служба охорони праці підприємства Інженер із охорони праці — сумісник при понад 50 працівниках на підприємстві. Який штраф чекає на порушників?

Міністерство також роз’яснило, що роботодавець не має права відмовити працівникові в прийманні на роботу за сумісництвом, якщо останній не надав йому інформації про наявність у нього основного місця роботи. Така відмова роботодавця є порушенням законодавства про працю (див. лист Мінсоцполітики від 14.04.2017 р. № 8185/0/2-17/13).

За інформацією Держпраці у Хмельницькій області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21286

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14323

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838