Правові основи виконання робіт, що містять в собі елементи або є складовою будівельних робіт

492

Запитання

Які нормативні акти регулюють виконання робіт, що містять в собі елементи або є складовою будівельних робіт?

Відповідь

Згідно з відповіддю, що міститься у листі Державної архітектурно-будівельна інспекції України від 10.04.2017 № 40-701-(90-9)/3090, якщо роботи містять в собі елементи або є складовою будівельних робіт, то правові основи їх виконання врегульовані Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі — Закон).

Зокрема, відповідно до статті 34 Закону, замовник має право виконувати будівельні роботи після того як подасть повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Далі потрібна реєстрація органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт — щодо об’єктів будівництва, які належать до I-III категорій складності.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Як запобігти Порушенням норм охорони праці під час робіт на будівельних майданчиках

Потім орган державного архітектурно-будівельного контролю має видати дозвіл на виконання будівельних робіт — щодо об’єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.

Важливо!

Документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва.

Крім того, порядок виконання підготовчих та будівельних робіт врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт». Відповідно до п. 2 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, будівельні роботи — це роботи з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, реставрації, капітального ремонту.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44591

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37532

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109872