Правові основи виконання робіт, що містять в собі елементи або є складовою будівельних робіт

229

Запитання

Які нормативні акти регулюють виконання робіт, що містять в собі елементи або є складовою будівельних робіт?

Відповідь

Згідно з відповіддю, що міститься у листі Державної архітектурно-будівельна інспекції України від 10.04.2017 № 40-701-(90-9)/3090, якщо роботи містять в собі елементи або є складовою будівельних робіт, то правові основи їх виконання врегульовані Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі — Закон).

Зокрема, відповідно до статті 34 Закону, замовник має право виконувати будівельні роботи після того як подасть повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Далі потрібна реєстрація органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт — щодо об’єктів будівництва, які належать до I-III категорій складності.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Як запобігти Порушенням норм охорони праці під час робіт на будівельних майданчиках

Потім орган державного архітектурно-будівельного контролю має видати дозвіл на виконання будівельних робіт — щодо об’єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.

Важливо!

Документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва.

Крім того, порядок виконання підготовчих та будівельних робіт врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт». Відповідно до п. 2 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, будівельні роботи — це роботи з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, реставрації, капітального ремонту.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
3592

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
930