Дбаємо про захист від електромагнітного випромінювання побутових приладів

1152

Запитання

Як захиститися від електромагнітного випромінювання побутових приладів?

Відповідь

Джерела найінтенсивніших електромагнітних випромінювань у побуті та на виробництві — електропроводка, побутові електроприлади, мобільні телефони та персональні комп’ютери.

Електропроводка

Електропроводка — це кабельні лінії, що підводять електрику до помешкань і всередині них, розподільні щити і трансформатори. У приміщеннях, суміжних із ними, рівень магнітного поля підвищений, а рівень електричного поля не перевищує допустимих значень.

Щоб запобігти згубному впливу на здоров’я електромагнітного випромінювання у власній оселі:

  • обмежте тривалість перебування у місцях із підвищеним рівнем електромагнітного поля;
  • раціонально розташуйте меблі для відпочинку в жилому приміщенні; відстань до розподільних щитів і силових кабелів має бути два-три метри;
  • коли встановлюватимете підлогу з електропідігрівом, обирайте таку систему, яка забезпечує низький рівень магнітного поля;
  • якщо в приміщенні є невідомі кабелі або електричні шафи, щитки, проконтролюйте, щоб вони були якомога далі від жилих приміщень.

Побутові електроприлади

Найпотужнішими джерелами електромагнітних полів (далі — ЕМП) є мікрохвильові печі. Також їх випромінюють електричні печі, кухонні витяжки, пилососи, телевізори, холодильники, обігрівачі, блоки живлення і зарядні пристрої. Що вища потужність приладу, то вищий і рівень ЕМП, які він створює.

Дотримуйтеся таких правил безпеки:

  • коли купуєте побутову техніку, звертайте увагу на позначку про відповідність приладу МСанПіН 001-96 «Міждержавних санітарних норм допустимих рівнів фізичних факторів при застосуванні товарів народного споживання в побутових умовах»;
  • обирайте прилади з меншою потужністю;
  • облаштовуйте місця відпочинку якомога далі від побутових приладів із високим рівнем ЕМП.

Дбаємо про захист від електромагнітного випромінювання побутових приладівЧи знаєте ви, як присвоїти працівнику групу з електробезпеки

Під час користування мікрохвильовими пічками:

  • обмежте тривалість приготування або нагрівання їжі в них;
  • розмістіть мікрохвильовку задньою поверхнею (ділянка найбільшого випромінювання) до стіни або вікна.

Дбаємо про захист від електромагнітного випромінювання побутових приладів Дізнайтеся також, яких рекомендацій варто дотримуватися користувачам стільникового зв’язку та персональних комп’ютерів.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила будови і безпечної експлуатації електроустановок споживачів

Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
76065

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16784

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Дізнайтеся, як організувати безпечне робоче місце для роботи за комп'ютером, щоб уникнути професійних захворювань. Ознайомтесь із вимогами до медичних оглядів та перерв під час тривалої роботи за комп'ютером.
81102

Правила експлуатації теплових установок і мереж

Зі статті ви дізнаєтеся про правила технічної експлуатації теплових установок і мереж, зокрема про вимоги до персоналу, котрий здійснює експлуатацію і обслуговування джерел теплопостачання та правила охорони праці під час експлуатації теплових установок і мереж.
22547

Правила будови та безпечної експлуатації ліфтів

З метою надійної та безпечної експлуатації ліфтів у побуті та на підприємствах законодавство встановлює низку вимог до будови, виготовлення, установки, налагодження, технічного огляду, ремонту та модернізації ліфтів, підйомників і їх складових частин. Докладніше читайте далі.
3967