Чи зараховують до пільгового стажу час виборної роботи

339

Запитання

За яких умов до пільгового стажу зараховують час виборної роботи?

Відповідь

Виборну роботу зараховують до пільгового стажу лише, коли призначають пенсію за віком на пільгових умовах (ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ; далі – Закон № 1788). І за умови, що увесь пільговий стаж працівник здобув до 01.01.1992 (дата, коли Закон № 1788 набрав чинності).

Коли особу обрали на виборну посаду, роботу на цій посаді у межах, які не перевищують п’ять років, під час визначення права на пенсію на пільгових умовах прирівнюють до роботи до обрання та в кількості, що не перевищує наявного пільгового стажу (п. 97 Положення про порядок призначення і виплати державних пенсій, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 03.08.1972 № 590; далі – Положення № 590).

Виборна робота, передбачена пунктом 97 Положення № 590, – це робота осіб, які підлягали соціальному страхуванню, на виборних посадах у радянських установах, партійних, профспілкових й інших громадських організаціях.

Під час зарахування до пільгового стажу виборної роботи залежно від конкретних обставин застосовують як умови, передбачені пунктом 97, так і пунктом 109 Положення № 590:

Роботу на виборних й інших відповідальних посадах у партійних і комсомольських органах, зокрема у політвідділах і політуправліннях, зараховують до пільгового стажу за умови, якщо перерва між вказаною роботою та роботою, що слідує за нею, не перевищує трьох місяців і якщо роботі в партійних і комсомольських органах безпосередньо передувала чи за нею безпосередньо слідувала робота, яка дає право на пенсію на пільгових умовах (п. 109 Положення № 590).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
40142

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
27814

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2403