Закінчується термін атестації робочих місць: як діяти далі?
Запитання
Що потрібно для проведення атестації знову після того, як закінчився термін атестації робочих місць?
Відповідь
Атестація проводиться на виконання вимог Закону України «Про охорону праці» (ст.ст. 7, 13) згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, і відповідно до Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.1992 № 41.
Чергова атестація має бути завершена до закінчення терміну дії попередньої атестації для зарахування періодів роботи працівників, що перевищують 5-річний період. Це вказано в Листі Мінсоцполітики від 29.01.2015 № 30/13/116-15.
Пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці передбачено, що атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.
Відповідно, для організації та проведення атестації керівник підприємства видає наказ, в якому:
- зазначаються основа та завдання атестації;
- затверджуються склад, голова і секретар постійно діючої атестаційної комісії, визначаються її повноваження;
- визначаються терміни і графіки проведення підготовчих робіт у структурних підрозділах;
- визначаються проектні чи науково-дослідні установи для науково-технічної оцінки умов праці й участі в розробці заходів щодо усунення шкідливих виробничих факторів.
За результатами атестації складається перелік:
- робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам, яким підтверджено право на пільги і компенсації, передбачені законодавством, а також за рахунок коштів організації Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ;
- робочих місць з несприятливими умовами праці, на яких необхідно здійснити першочергові заходи щодо їх покращення.
За інформацією Держпраці у Рівненській області