Закінчується термін атестації робочих місць: як діяти далі?

716

Запитання

Що потрібно для проведення атестації знову після того, як закінчився термін атестації робочих місць?

Відповідь

Атестація проводиться на виконання вимог Закону України «Про охорону праці» (ст.ст. 7, 13) згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, і відповідно до Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.1992 № 41.

Чергова атестація має бути завершена до закінчення терміну дії попередньої атестації для зарахування періодів роботи працівників, що перевищують 5-річний період. Це вказано в Листі Мінсоцполітики від 29.01.2015 № 30/13/116-15.

Пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці передбачено, що атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Відповідно, для організації та проведення атестації керівник підприємства видає наказ, в якому:

  • зазначаються основа та завдання атестації;
  • затверджуються склад, голова і секретар постійно діючої атестаційної комісії, визначаються її повноваження;
  • визначаються терміни і графіки проведення підготовчих робіт у структурних підрозділах;
  • визначаються проектні чи науково-дослідні установи для науково-технічної оцінки умов праці й участі в розробці заходів щодо усунення шкідливих виробничих факторів.

За результатами атестації складається перелік:

  • робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам, яким підтверджено право на пільги і компенсації, передбачені законодавством, а також за рахунок коштів організації Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ;
  • робочих місць з несприятливими умовами праці, на яких необхідно здійснити першочергові заходи щодо їх покращення.

Пам’ятайте!

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника.

За інформацією Держпраці у Рівненській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
43034

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12259

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19803

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10486

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9219