Навчання з питань охорони праці працівника, переведеного з іншого структурного підрозділу

332

Запитання

Скільки годин відвести на навчання з питань охорони праці працівника під час переведення його з одного структурного підрозділу в інший за тією ж професією?

Відповідь

Кількість годин на навчання з питань охорони праці визначає програма навчання. У випадку, про який ідеться у запитанні, необхідність проводити працівнику навчання визначають такі чинники:

  • на якому обладнанні цей працівник працюватиме;
  • яку роботу виконуватиме;
  • чи належить виконувана робота до робіт із підвищеною небезпекою або таких, де є потреба у професійному доборі.

Якщо обладнання у новому структурному підрозділі ідентичне, виконувана робота така ж, то навчання проводити не потрібно. А от первинний інструктаж на новому робочому місці необхідно провести обов’язково. Це визначає Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15).

Якщо ж на новому робочому місці в іншому структурному підрозділі інше обладнання, інший характер роботи, то необхідно провести первинне навчання за програмою, що є на підприємстві. Або ж можна направити працівника до навчального центру.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

План-графік навчання з охорони праці у 2024 році

На підприємстві необхідно скласти план-графік проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці. План-графік навчання з охорони праці доцільно розробити напередодні нового календарного року. Які вимоги до форми цього документа — дізнайтеся зі статті.
53002

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці допоможе призначити членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві та визначити їхні обов'язки. Скачайте приклад наказу про створення комісії, розроблений експертом.
17398

Навчання з охорони праці для прикордонників

Одним із напрямів щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці на робочому місці є організація належного рівня навчання працівників з питань охорони праці. Зі статті ви дізнаєтеся про особливості навчання з охорони праці для прикордонників
243

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
12475

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також скачайте готові зразки необхідних документів.
87068