Зарахування пільгового стажу за Списком № 2

781

Запитання

Чи можна особі, яка працювала майстром монтажно-будівельної організації з 10.04.1982 по 01.06.1989, зарахувати цей період до пільгового стажу за Списком № 2?

Відповідь

Коли визначають право на пенсію за віком на пільгових умовах, застосовують Списки, що були чинні на період роботи особи (п. 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18.11.2005 № 383).

До 01.01.1992 був чинний Список № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників (затверджений постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173; далі – Список № 2).

Пільгові пенсії призначають працівникам, зайнятим на будівництві будівель і споруд: промислових, енергетичних, гідротехнічних, шляхово-мостових, транспорту і зв’язку, житлових та культурно-побутових, а також підземних будівель і споруд шахт, рудників і комунікацій (розд. ХХІХ Списку № 2).

Право на пільгове пенсійне забезпечення мали майстри, зайняті на роботах зі спорудження будівель і споруд. Майстри монтажних і будівельно-монтажних організацій, зайняті монтажем технологічного обладнання, мали право на пільгову пенсію, якщо вони керували робітниками, які мали право на пільгове пенсійне забезпечення за виконану роботу.

Період роботи запитувача з 10.04.1982 по 01.06.1989 на посаді майстра монтажно-будівельної організації можна зарахувати до пільгового стажу за Списком № 2. Для цього запитувачу потрібно надати пільгову довідку за формою, наведеною у додатку 5 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (затверджений постановою КМУ від 12.08.1993 № 637), та підтвердити факт зайнятості на будівництві будівель і споруд або того, що у цей період запитувач керував робітниками, які за виконану роботу мали право на пільгове пенсійне забезпечення.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці 2025

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
233

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
44180

Наказ про встановлення доплат за несприятливі умови праці

Наказ про доплату за шкідливі умови праці допоможе встановити доплату за шкідливі умови праці, підтверджені під час атестації робочих місць за умовами праці. Скачайте зразок наказу про доплату за шкідливі умови праці.
14213

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
34343

Доплата за шкідливі умови праці 2024

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
36319