З 1 березня 2018 року будуть перераховані страхові виплати потерпілим на виробництві

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

На виконання постанови Кабміну «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (членам їх сімей)» від 27.12.2017 № 1053 з 1 січня 2018 року Фондом соціального страхування України проведено перерахунок страхових виплат для потерпілих на виробництві (членам їх сімей).

Внаслідок цього перерахунку осучаснено заробітну плату, з якої призначались страхові виплати потерпілим на виробництві (членам їх сімей) за період 2008–2011 роки, та відновлено соціальну справедливість щодо розмірів страхових виплат, призначених до 2011 року.

У січні 2018 року осучаснено розмір щомісячних страхових виплат для 168 898 осіб (82% від усіх отримувачів страхових виплат). При цьому розмір щомісячних страхових виплат збільшився в середньому на 464 гривні. На зазначені цілі з бюджету Фонду виділено кошти у сумі понад 800 млн гривень.

Крім цього, з 1 березня 2018 року будуть перераховані страхові виплати усім потерпілим на виробництві та особам, які мають право на страхові виплати у зв’язку з втратою годувальника, який загинув внаслідок нещасного випадку на виробництві. Підвищений на 20 відсотків розмір щомісячних страхових виплат отримають понад 200 тисяч осіб. Для перерахунку з 1 березня 2018 у бюджеті Фонду передбачено понад 1 млрд гривень.

Пожежна безпека в архівних установах Читайте також: Відмова у перерахунку страхових виплат у зв’язку із втратою працездатності: судова практика

Уряд і надалі буде підтримувати політику щодо посилення соціального захисту потерпілих на виробництві.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
21871

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
148162

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53109

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139572

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
83243

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді