Почали діяти оновлені критерії оцінювання ступеня ризику господарської діяльності

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Кабмін удосконалив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та встановлюється періодичність проведення планових перевірок.

Зміни передбачені постановою Кабміну «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 18 грудня 2017 року № 1103 (далі – Постанова № 1103), яка вступила в силу 27 лютого.

Так, зменшена кількість планових перевірок в 41 сфері державного нагляду. Відтепер суб’єктів господарювання електроенергетичної галузі перевірятимуть рідше. Також змінено нагляд за господарською діяльністю в таких сферах:

  • електроенергетики та теплопостачання;
  • автомобільного транспорту;
  • електричного транспорту (трамвай, тролейбус);
  • землеустрою;
  • безпеки на морському та річковому транспорті;
  • захисту рослин;
  • загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;
  • посередництва у працевлаштуванні за кордоном;
  • надання послуг електронного цифрового підпису.

Планові заходи державного нагляду за діяльністю таких суб’єктів господарювання здійснюються з періодичністю:

  • з високим ступенем ризику – не частіше ніж один раз на два роки;
  • із середнім ступенем ризику – не частіше ніж один раз на три роки;
  • з незначним ступенем ризику – не частіше ніж один раз на 5 років.

Почали діяти оновлені критерії оцінювання ступеня ризику господарської діяльностіЧитайте також:

Крім того, встановлено, що наступний плановий захід державного нагляду здійснюється не раніше ніж через період, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 рази, якщо за результатами планових та позапланових перевірок не виявлено порушень законодавства у відповідній галузі діяльності суб’єктів господарювання:

  • які включені до середнього ступеня ризику – протягом останніх 6 років;
  • які включені до незначного ступеня ризику – протягом останніх 10 років.

З набранням чинності Постанови № 1103 втратили силу 8 неактуальних актів Уряду.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
61193

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22294

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
22424

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
818

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
67416

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді