Почали діяти оновлені критерії оцінювання ступеня ризику господарської діяльності

Кабмін удосконалив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та встановлюється періодичність проведення планових перевірок.

Зміни передбачені постановою Кабміну «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 18 грудня 2017 року № 1103 (далі – Постанова № 1103), яка вступила в силу 27 лютого.

Так, зменшена кількість планових перевірок в 41 сфері державного нагляду. Відтепер суб’єктів господарювання електроенергетичної галузі перевірятимуть рідше. Також змінено нагляд за господарською діяльністю в таких сферах:

  • електроенергетики та теплопостачання;
  • автомобільного транспорту;
  • електричного транспорту (трамвай, тролейбус);
  • землеустрою;
  • безпеки на морському та річковому транспорті;
  • захисту рослин;
  • загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;
  • посередництва у працевлаштуванні за кордоном;
  • надання послуг електронного цифрового підпису.

Планові заходи державного нагляду за діяльністю таких суб’єктів господарювання здійснюються з періодичністю:

  • з високим ступенем ризику – не частіше ніж один раз на два роки;
  • із середнім ступенем ризику – не частіше ніж один раз на три роки;
  • з незначним ступенем ризику – не частіше ніж один раз на 5 років.

Почали діяти оновлені критерії оцінювання ступеня ризику господарської діяльностіЧитайте також:

Крім того, встановлено, що наступний плановий захід державного нагляду здійснюється не раніше ніж через період, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 рази, якщо за результатами планових та позапланових перевірок не виявлено порушень законодавства у відповідній галузі діяльності суб’єктів господарювання:

  • які включені до середнього ступеня ризику – протягом останніх 6 років;
  • які включені до незначного ступеня ризику – протягом останніх 10 років.

З набранням чинності Постанови № 1103 втратили силу 8 неактуальних актів Уряду.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68879

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91465

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9908

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24414

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді