Перелік видів робіт і робочого обладнання, що потребують отримання дозволу, продовжать скорочувати

Держпраці вже скасувала необхідність отримання документів дозвільного характеру у сфері охорони праці на 18 видів робіт, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та розширила сферу застосування декларативного принципу в галузі охорони праці на 14 видів робіт, машин, механізмів, устаткування.

Про це голова Держпраці Роман Чернега повідомив під час презентації публічного звіту щодо роботи Держпраці за підсумками 2017 року.

СКАЧАТИ ЗВІТ ЗА 2017 РІК

Держпраці відзвітувала про 2017 рік і поділилася планами на 2018

Він також наголосив, що у контексті реалізації державної політики з питань дерегуляції господарської діяльності в Україні для Держпраці важливим є дотримання таких принципів:

  • збереження життя та здоров’я працівника, задіяного у виробничому процесі;
  • оцінка стану умов праці на виробництві шляхом проведення аудиту;
  • добровільне страхування роботодавцями своєї відповідальності та відповідальності учасників процесу за створення безпечних умов праці.

«Подальше законодавче закріплення цих принципів дозволить повністю відмовитися від отримання дозволів та перейти на декларативний принцип», – зазначив голова Держпраці.

Перелік видів робіт і робочого обладнання, що потребують отримання дозволу, продовжать скорочувати Читайте також: Змінено порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

У 2018 році Держпраці планує продовження роботи, зокрема превентивної, яка покликана спрацювати на:

  • зниження рівня незадекларованої праці;
  • зменшення заборгованості по заробітній платі;
  • забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців, учасників АТО;
  • зменшення виробничого травматизму шляхом запровадження ризик-орієнтованого підходу.

Державна служба України з питань праці розробила проект Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні та План заходів до її реалізації.

Концепція стане основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничих ризиків та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

Продовжується робота у напряму скорочення переліку видів робіт і робочого обладнання, що потребують отримання дозволу, удосконалення механізмів налагодження діалогу Держпраці з інститутами громадянського суспільства та суб’єктами господарювання, міжнародна співпраця.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
33

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
79359

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
19671

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
13558

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді