Перелік видів робіт і робочого обладнання, що потребують отримання дозволу, продовжать скорочувати

Держпраці вже скасувала необхідність отримання документів дозвільного характеру у сфері охорони праці на 18 видів робіт, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та розширила сферу застосування декларативного принципу в галузі охорони праці на 14 видів робіт, машин, механізмів, устаткування.

Про це голова Держпраці Роман Чернега повідомив під час презентації публічного звіту щодо роботи Держпраці за підсумками 2017 року.

СКАЧАТИ ЗВІТ ЗА 2017 РІК

Держпраці відзвітувала про 2017 рік і поділилася планами на 2018

Він також наголосив, що у контексті реалізації державної політики з питань дерегуляції господарської діяльності в Україні для Держпраці важливим є дотримання таких принципів:

  • збереження життя та здоров’я працівника, задіяного у виробничому процесі;
  • оцінка стану умов праці на виробництві шляхом проведення аудиту;
  • добровільне страхування роботодавцями своєї відповідальності та відповідальності учасників процесу за створення безпечних умов праці.

«Подальше законодавче закріплення цих принципів дозволить повністю відмовитися від отримання дозволів та перейти на декларативний принцип», – зазначив голова Держпраці.

Перелік видів робіт і робочого обладнання, що потребують отримання дозволу, продовжать скорочувати Читайте також: Змінено порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

У 2018 році Держпраці планує продовження роботи, зокрема превентивної, яка покликана спрацювати на:

  • зниження рівня незадекларованої праці;
  • зменшення заборгованості по заробітній платі;
  • забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців, учасників АТО;
  • зменшення виробничого травматизму шляхом запровадження ризик-орієнтованого підходу.

Державна служба України з питань праці розробила проект Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні та План заходів до її реалізації.

Концепція стане основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничих ризиків та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

Продовжується робота у напряму скорочення переліку видів робіт і робочого обладнання, що потребують отримання дозволу, удосконалення механізмів налагодження діалогу Держпраці з інститутами громадянського суспільства та суб’єктами господарювання, міжнародна співпраця.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
20391

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11773

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108490

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді