Державний нагляд за додержанням законодавства про працю

720

Запитання

Хто і як здійснює державний нагляд за додержанням законодавства про працю?

Відповідь

Хто здійснює

Порядком здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженому постановою КМУ від 26.04.2017 № 295, визначено, що державний нагляд здійснюють посадові особи Державної служби України з питань праці (далі – Держпраці) та її територіальних органів, посадовими обов’язками яких передбачено здійснення повноважень державного нагляду за додержанням законодавства про працю (далі — уповноважена посадова особа), що підтверджується службовим посвідченням такої посадової особи.

Як здійснює

Державний нагляд здійснюється шляхом:

  • витребовування, збирання та аналізу інформації, необхідної для підготовки висновків про стан додержання об’єктом нагляду законодавства про працю;
  • проведення перевірки об’єкта нагляду з виїздом за його місцезнаходженням (далі — виїзна перевірка).

Виїзні перевірки проводяться уповноваженими посадовими особами відповідно до індивідуального графіка, що затверджується керівником або заступником керівника Держпраці чи її територіального органу згідно з планом роботи Держпраці та її територіального органу на відповідний період.

Строки проведення виїзної перевірки

Про проведення виїзної перевірки уповноважена посадова особа повідомляє об’єкту нагляду не пізніше ніж за 5 робочих днів до її початку.

Строк проведення виїзної перевірки:

  • не може перевищувати 5-ти робочих днів.
  • при обґрунтованому поданні уповноваженої особи може бути продовжений керівником або заступником керівника Держпраці чи її територіального органу до 10 робочих днів.

Залучення інших осіб до проведення виїзної перевірки

До участі у виїзній перевірці в разі потреби можуть залучатися представники:

  • центральних та місцевих органів виконавчої влади;
  • органів місцевого самоврядування;
  • профспілок, їх організацій та об’єднань профспілок;
  • організацій роботодавців та їх об’єднань (за згодою);
  • інші уповноважені посадові особи Держпраці та її територіальних органів.

Зверніть увагу!

Перед початком проведення виїзної перевірки уповноважена посадова особа повинна пред’явити керівнику об’єкта нагляду або уповноваженій ним посадовій особі своє службове посвідчення.

Забезпечення уповноваженої посадової особи інструментами для проведення перевірки

Уповноваженій посадовій особі на час проведення виїзної перевірки надається робоче місце з правом користування:

  • телефонним зв’язком;
  • розмножувальною технікою;
  • іншими послугами технічного характеру,

необхідними для реалізації повноважень під час виїзної перевірки, оформлення матеріалів виїзної перевірки, спілкування з посадовими особами об’єкта нагляду (у разі необхідності одержання пояснень).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Cистема управління охороною праці (СУОП)

Що таке система управління охороною праці на підприємстві або СУОП та для чого її впроваджувати? Які питання повинна регулювати ця система та як визначити її ефективність? Дізнайтеся більше зі статті.
41465

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
150

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
80194

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
19942