Права працівників на охорону праці під час роботи

4950

Запитання

Які права працівників на охорону праці під час роботи?

Відповідь

Права працівників на охорону праці під час роботи висвітлено в статті 6 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII.

Забезпечення належних умов праці

По-перше, роботодавець повинен забезпечити відповідність вимогам законодавства наступного:

Право на відмову виконання роботи

По-друге, працівник має право відмовитися від виконання дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля. Натомість, він зобов’язаний негайно сповістити про це безпосереднього керівника або роботодавця.

Права працівників на охорону праці під час роботи Читайте на порталі: Організація охорони праці на робочих місцях

Факт наявності такої ситуації за необхідності підтверджується:

Зверніть увагу!

За період простою з вищезазначених причин, які виникли не з вини працівника, за ним зберігається середній заробіток.

Розірвання трудового договору

По-третє, працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець:

У випадку розірвання трудового договору працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного заробітку.

Права працівників на охорону праці під час роботи Читайте на порталі: Порядок проведення медичних оглядів працівників

Переведення на легшу роботу

По-четверте, працівника, який за станом здоров’я відповідно до медичного висновку потребує надання легшої роботи, роботодавець повинен перевести за згодою працівника на таку роботу на термін, зазначений у медичному висновку.

У разі потреби працівникові встановлюється скорочений робочий день та організовується проведення йому навчання з набуття іншої професії відповідно до законодавства.

Важливо!

На час зупинення експлуатації підприємства, цеху, дільниці, окремого виробництва або устаткування органом державного нагляду за охороною праці чи службою охорони праці за працівником зберігаються місце роботи, а також середній заробіток.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52