Права працівників на охорону праці під час роботи

5601

Запитання

Які права працівників на охорону праці під час роботи?

Відповідь

Права працівників на охорону праці під час роботи висвітлено в статті 6 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII.

Забезпечення належних умов праці

По-перше, роботодавець повинен забезпечити відповідність вимогам законодавства наступного:

Право на відмову виконання роботи

По-друге, працівник має право відмовитися від виконання дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля. Натомість, він зобов’язаний негайно сповістити про це безпосереднього керівника або роботодавця.

Права працівників на охорону праці під час роботи Читайте на порталі: Організація охорони праці на робочих місцях

Факт наявності такої ситуації за необхідності підтверджується:

Зверніть увагу!

За період простою з вищезазначених причин, які виникли не з вини працівника, за ним зберігається середній заробіток.

Розірвання трудового договору

По-третє, працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець:

У випадку розірвання трудового договору працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного заробітку.

Права працівників на охорону праці під час роботи Читайте на порталі: Порядок проведення медичних оглядів працівників

Переведення на легшу роботу

По-четверте, працівника, який за станом здоров’я відповідно до медичного висновку потребує надання легшої роботи, роботодавець повинен перевести за згодою працівника на таку роботу на термін, зазначений у медичному висновку.

У разі потреби працівникові встановлюється скорочений робочий день та організовується проведення йому навчання з набуття іншої професії відповідно до законодавства.

Важливо!

На час зупинення експлуатації підприємства, цеху, дільниці, окремого виробництва або устаткування органом державного нагляду за охороною праці чи службою охорони праці за працівником зберігаються місце роботи, а також середній заробіток.

додаток

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
28141

Впроваджуємо Правила внутрішнього трудового розпорядку

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
30384

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
121774

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
102224

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
53582