Права працівників на охорону праці під час роботи

4342

Запитання

Які права працівників на охорону праці під час роботи?

Відповідь

Права працівників на охорону праці під час роботи висвітлено в статті 6 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII.

Забезпечення належних умов праці

По-перше, роботодавець повинен забезпечити відповідність вимогам законодавства наступного:

Право на відмову виконання роботи

По-друге, працівник має право відмовитися від виконання дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля. Натомість, він зобов’язаний негайно сповістити про це безпосереднього керівника або роботодавця.

Права працівників на охорону праці під час роботи Читайте на порталі: Організація охорони праці на робочих місцях

Факт наявності такої ситуації за необхідності підтверджується:

Зверніть увагу!

За період простою з вищезазначених причин, які виникли не з вини працівника, за ним зберігається середній заробіток.

Розірвання трудового договору

По-третє, працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець:

У випадку розірвання трудового договору працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного заробітку.

Права працівників на охорону праці під час роботи Читайте на порталі: Порядок проведення медичних оглядів працівників

Переведення на легшу роботу

По-четверте, працівника, який за станом здоров’я відповідно до медичного висновку потребує надання легшої роботи, роботодавець повинен перевести за згодою працівника на таку роботу на термін, зазначений у медичному висновку.

У разі потреби працівникові встановлюється скорочений робочий день та організовується проведення йому навчання з набуття іншої професії відповідно до законодавства.

Важливо!

На час зупинення експлуатації підприємства, цеху, дільниці, окремого виробництва або устаткування органом державного нагляду за охороною праці чи службою охорони праці за працівником зберігаються місце роботи, а також середній заробіток.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1645

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59899