В опалювальний сезон — з правильно оформленими документами

Держпраці нагадала, що для початку теплопостачання потрібно отримати дозвіл на роботи та подати декларацію відповідності

В опалювальний сезон — з правильно оформленими документами

Державна служба України з питань праці нагадала, що початок опалювального сезону пов'язаний із експлуатацією об’єктів підвищеної небезпеки — котлів. Тож роботодавці повинні одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Без цього робітники не можуть бути допущені до робіт у котельні.

Будинкова котельня: організовуємо безпечну експлуатацію

Держпраці закликала усіх суб'єктів господарювання діяти відповідно до чинного законодавства.

Передусім слід дотримуватися вимог Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском. До такого обладнання належать:

  • опалювальні котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт;
  • парові, водогрійні і пароводогрійні котли;
  • котли-бойлери, а також автономні пароперегрівачі і економайзери;
  • бойлери;
  • енерготехнологічні котли (парові та водогрійні, в тому числі содорегенераційні котли);
  • котли-утилізатори (парові та водогрійні);
  • котли парові та рідинні, які працюють з високотемпературними органічними теплоносіями.

Так, при експлуатації котлів, з високотемпературним органічним теплоносієм теплопродуктивністю понад 0,1 МВт роботодавець отримує дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до пункту 6 групи А Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого цьогоріч урядовою постановою.

Системи газопостачання природним і зрідженим газом суб’єктів господарювання, а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт експлуатується на підставі Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, яка подається не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку виконання робіт (п. 4 групи Б Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки).

Також слід керуватися Правилами охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок, Правилами безпеки систем газопостачання.

До того ж, Держпраці нагадала роботодавцям про необхідність проведення щорічного спеціального навчання з питань охорони праці для машиністів (кочегарів) котелень та операторів котелень. Документи можна подати через Портал електронних сервісів Мінекономіки.

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29396

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22538

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16464

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126104

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
92067

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді