В опалювальний сезон — з правильно оформленими документами

Держпраці нагадала, що для початку теплопостачання потрібно отримати дозвіл на роботи та подати декларацію відповідності

В опалювальний сезон — з правильно оформленими документами

Державна служба України з питань праці нагадала, що початок опалювального сезону пов'язаний із експлуатацією об’єктів підвищеної небезпеки — котлів. Тож роботодавці повинні одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Без цього робітники не можуть бути допущені до робіт у котельні.

Будинкова котельня: організовуємо безпечну експлуатацію

Держпраці закликала усіх суб'єктів господарювання діяти відповідно до чинного законодавства.

Передусім слід дотримуватися вимог Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском. До такого обладнання належать:

  • опалювальні котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт;
  • парові, водогрійні і пароводогрійні котли;
  • котли-бойлери, а також автономні пароперегрівачі і економайзери;
  • бойлери;
  • енерготехнологічні котли (парові та водогрійні, в тому числі содорегенераційні котли);
  • котли-утилізатори (парові та водогрійні);
  • котли парові та рідинні, які працюють з високотемпературними органічними теплоносіями.

Так, при експлуатації котлів, з високотемпературним органічним теплоносієм теплопродуктивністю понад 0,1 МВт роботодавець отримує дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до пункту 6 групи А Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого цьогоріч урядовою постановою.

Системи газопостачання природним і зрідженим газом суб’єктів господарювання, а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт експлуатується на підставі Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, яка подається не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку виконання робіт (п. 4 групи Б Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки).

Також слід керуватися Правилами охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок, Правилами безпеки систем газопостачання.

До того ж, Держпраці нагадала роботодавцям про необхідність проведення щорічного спеціального навчання з питань охорони праці для машиністів (кочегарів) котелень та операторів котелень. Документи можна подати через Портал електронних сервісів Мінекономіки.

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14326

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11726

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23077

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
295

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
31312

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді