Державна служба України з питань праці нагадала, що початок опалювального сезону пов'язаний із експлуатацією об’єктів підвищеної небезпеки — котлів. Тож роботодавці повинні одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Без цього робітники не можуть бути допущені до робіт у котельні.
Будинкова котельня: організовуємо безпечну експлуатацію
Держпраці закликала усіх суб'єктів господарювання діяти відповідно до чинного законодавства.
Передусім слід дотримуватися вимог Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском. До такого обладнання належать:
- опалювальні котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт;
- парові, водогрійні і пароводогрійні котли;
- котли-бойлери, а також автономні пароперегрівачі і економайзери;
- бойлери;
- енерготехнологічні котли (парові та водогрійні, в тому числі содорегенераційні котли);
- котли-утилізатори (парові та водогрійні);
- котли парові та рідинні, які працюють з високотемпературними органічними теплоносіями.
Так, при експлуатації котлів, з високотемпературним органічним теплоносієм теплопродуктивністю понад 0,1 МВт роботодавець отримує дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до пункту 6 групи А Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого цьогоріч урядовою постановою.
Системи газопостачання природним і зрідженим газом суб’єктів господарювання, а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт експлуатується на підставі Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, яка подається не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку виконання робіт (п. 4 групи Б Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки).
Також слід керуватися Правилами охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок, Правилами безпеки систем газопостачання.
До того ж, Держпраці нагадала роботодавцям про необхідність проведення щорічного спеціального навчання з питань охорони праці для машиністів (кочегарів) котелень та операторів котелень. Документи можна подати через Портал електронних сервісів Мінекономіки.
Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області