Для ефективного планування найкраще скористатися готовим зразком, який розробили експерти
Скачати план роботи СОП на ІV квартал (зразок)
Служба охорони праці підприємства має працювати згідно із затвердженим роботодавцем планом роботи та графіками обстежень. Про це свідчить п. 5.1 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255.
Планування — це не одноразова подія, а постійний процес, який заздалегідь оцінює обставини, що змінюються, та постійно виявляє ризики щодо працівників і системи управління охороною праці на підприємстві» (відповідно до міжнародного стандарту ISO 45001:2018 «Системи управління професійною безпекою та здоров’ям. Вимоги та настанови до застосування»).
Заплановані заходи, посилання на нормативні документи та співпраця зі структурними підрозділами
Таким чином, СОП має постійно розробляти та оновлювати графік своєї діяльності. Найпростіше це зробити, якщо мати готовий, розроблений експертом план. Його легко можна розбити на місяці та тижні, щоб адаптувати до робочого графіка. Пріоритети ж можна розставити згідно зі специфікою вашої сфери діяльності та функціональними обов’язками.
Необхідність та актуальність заходів з охорони праці потрібно обговорювати з головними спеціалістами — головним інженером, механіком, енергетиком, технологом та ін. Так можна за потреби скоректувати план.
Більше корисних статей та зразків ви знайдете у новому дев'ятому номері Довідника спеціаліста з охорони праці.
Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
Щоб забезпечити належне функціонування підприємства, яке є споживачем енергоресурсів, розробіть та затвердьте Положення про енергетичну службу. Щоб зробити це правильно, скористайтеся зразком Положення, наведеним у статті.
Наказ стане у пригоді, щоб організовувати на підприємстві безпечне експлуатування генераторів. Адаптуйте зразок наказу про призначення відповідального за безпечну експлуатацію електрогенератора до потреб свого підприємства і використовуйте в роботі.