З 20 вересня — нові правила карантину

Кольорове зонування областей за рівнем загрози зараження коронавірусом збереглося. Втім, тепер тут можливі винятки.

З 20 вересня — нові правила карантину

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує нові правила карантину. Зокрема, рішення Уряду вводить в дію кілька типів COVID-сертифікатів.

Йдеться про так звані «жовтий» та «зелений» сертифікати. Документ першого типу зможуть отримати ті, хто отримав лише перше щеплення від коронавірусу. А «зелений» сертифікат матимуть громадяни, які пройшли повний курс вакцинації.

Алгоритм: Що робити, якщо був контакт із хворим на COVID-19

Ці документи допомагатимуть скористатися пом’якшеннями у разі запровадження «жовтого» або «червоного» рівня небезпеки в регіоні.

Так, під час перебування регіону в «жовтій» зоні підприємства зможуть обрати один зі сценаріїв:

  • обслуговувати лише вакцинованих (раз чи двічі) громадян без обмежень;
  • обслуговувати всіх, дотримуючись правил «жовтої» зони.

До того ж, для безперешкодної роботи в жовтій зоні потрібно, щоб щонайменше 80% співробітників мали COVID-сертифікат будь-якого кольору.

А ось в «червоній» зоні абсолютно усі співробітники повинні мати два щеплення від коронавірусу. Це ж стосується і клієнтів.

Водночас вакцинація може знадобитися і тим, хто проживатиме в «зеленій» зоні. Тут можна буде не дотримуватися маскового режиму, якщо всі учасники заходу матимуть сертифікати про щеплення або негативний тест на COVID-19.

З 20 вересня — нові правила карантинуСкачайте інструкцію з безпеки життєдіяльності під час карантину

До слова, і українські, і міжнародні сертифікати мають однаковий статус. Встановлювати випадки використання виключно міжнародного або внутрішнього сертифіката забороняється.

Оновлені правила карантину почнуть діяти 20 вересня.

Джерело: Кабінет Міністрів України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи мають працівники право не працювати під час повітряної тривоги

Чи оплачується робота під час повітряної тривоги? Який штраф за роботу під час повітряної тривоги? Які дії працівників під час повітряної тривоги? Відповіді на ці питання та все про те, як створити безпечні умови праці під час повітряної тривоги – у статті.
174

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5313

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19186

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38711

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
244

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді