З 20 вересня — нові правила карантину

Кольорове зонування областей за рівнем загрози зараження коронавірусом збереглося. Втім, тепер тут можливі винятки.

З 20 вересня — нові правила карантину

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує нові правила карантину. Зокрема, рішення Уряду вводить в дію кілька типів COVID-сертифікатів.

Йдеться про так звані «жовтий» та «зелений» сертифікати. Документ першого типу зможуть отримати ті, хто отримав лише перше щеплення від коронавірусу. А «зелений» сертифікат матимуть громадяни, які пройшли повний курс вакцинації.

Алгоритм: Що робити, якщо був контакт із хворим на COVID-19

Ці документи допомагатимуть скористатися пом’якшеннями у разі запровадження «жовтого» або «червоного» рівня небезпеки в регіоні.

Так, під час перебування регіону в «жовтій» зоні підприємства зможуть обрати один зі сценаріїв:

  • обслуговувати лише вакцинованих (раз чи двічі) громадян без обмежень;
  • обслуговувати всіх, дотримуючись правил «жовтої» зони.

До того ж, для безперешкодної роботи в жовтій зоні потрібно, щоб щонайменше 80% співробітників мали COVID-сертифікат будь-якого кольору.

А ось в «червоній» зоні абсолютно усі співробітники повинні мати два щеплення від коронавірусу. Це ж стосується і клієнтів.

Водночас вакцинація може знадобитися і тим, хто проживатиме в «зеленій» зоні. Тут можна буде не дотримуватися маскового режиму, якщо всі учасники заходу матимуть сертифікати про щеплення або негативний тест на COVID-19.

З 20 вересня — нові правила карантинуСкачайте інструкцію з безпеки життєдіяльності під час карантину

До слова, і українські, і міжнародні сертифікати мають однаковий статус. Встановлювати випадки використання виключно міжнародного або внутрішнього сертифіката забороняється.

Оновлені правила карантину почнуть діяти 20 вересня.

Джерело: Кабінет Міністрів України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21291

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14326

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді