З 20 вересня — нові правила карантину

Кольорове зонування областей за рівнем загрози зараження коронавірусом збереглося. Втім, тепер тут можливі винятки.

З 20 вересня — нові правила карантину

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує нові правила карантину. Зокрема, рішення Уряду вводить в дію кілька типів COVID-сертифікатів.

Йдеться про так звані «жовтий» та «зелений» сертифікати. Документ першого типу зможуть отримати ті, хто отримав лише перше щеплення від коронавірусу. А «зелений» сертифікат матимуть громадяни, які пройшли повний курс вакцинації.

Алгоритм: Що робити, якщо був контакт із хворим на COVID-19

Ці документи допомагатимуть скористатися пом’якшеннями у разі запровадження «жовтого» або «червоного» рівня небезпеки в регіоні.

Так, під час перебування регіону в «жовтій» зоні підприємства зможуть обрати один зі сценаріїв:

  • обслуговувати лише вакцинованих (раз чи двічі) громадян без обмежень;
  • обслуговувати всіх, дотримуючись правил «жовтої» зони.

До того ж, для безперешкодної роботи в жовтій зоні потрібно, щоб щонайменше 80% співробітників мали COVID-сертифікат будь-якого кольору.

А ось в «червоній» зоні абсолютно усі співробітники повинні мати два щеплення від коронавірусу. Це ж стосується і клієнтів.

Водночас вакцинація може знадобитися і тим, хто проживатиме в «зеленій» зоні. Тут можна буде не дотримуватися маскового режиму, якщо всі учасники заходу матимуть сертифікати про щеплення або негативний тест на COVID-19.

З 20 вересня — нові правила карантинуСкачайте інструкцію з безпеки життєдіяльності під час карантину

До слова, і українські, і міжнародні сертифікати мають однаковий статус. Встановлювати випадки використання виключно міжнародного або внутрішнього сертифіката забороняється.

Оновлені правила карантину почнуть діяти 20 вересня.

Джерело: Кабінет Міністрів України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36591

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31747

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді