З 20 вересня — нові правила карантину

Кольорове зонування областей за рівнем загрози зараження коронавірусом збереглося. Втім, тепер тут можливі винятки.

З 20 вересня — нові правила карантину

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує нові правила карантину. Зокрема, рішення Уряду вводить в дію кілька типів COVID-сертифікатів.

Йдеться про так звані «жовтий» та «зелений» сертифікати. Документ першого типу зможуть отримати ті, хто отримав лише перше щеплення від коронавірусу. А «зелений» сертифікат матимуть громадяни, які пройшли повний курс вакцинації.

Алгоритм: Що робити, якщо був контакт із хворим на COVID-19

Ці документи допомагатимуть скористатися пом’якшеннями у разі запровадження «жовтого» або «червоного» рівня небезпеки в регіоні.

Так, під час перебування регіону в «жовтій» зоні підприємства зможуть обрати один зі сценаріїв:

  • обслуговувати лише вакцинованих (раз чи двічі) громадян без обмежень;
  • обслуговувати всіх, дотримуючись правил «жовтої» зони.

До того ж, для безперешкодної роботи в жовтій зоні потрібно, щоб щонайменше 80% співробітників мали COVID-сертифікат будь-якого кольору.

А ось в «червоній» зоні абсолютно усі співробітники повинні мати два щеплення від коронавірусу. Це ж стосується і клієнтів.

Водночас вакцинація може знадобитися і тим, хто проживатиме в «зеленій» зоні. Тут можна буде не дотримуватися маскового режиму, якщо всі учасники заходу матимуть сертифікати про щеплення або негативний тест на COVID-19.

З 20 вересня — нові правила карантинуСкачайте інструкцію з безпеки життєдіяльності під час карантину

До слова, і українські, і міжнародні сертифікати мають однаковий статус. Встановлювати випадки використання виключно міжнародного або внутрішнього сертифіката забороняється.

Оновлені правила карантину почнуть діяти 20 вересня.

Джерело: Кабінет Міністрів України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114704

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8810

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді