Кабмін ухвалив новий принцип розрахунку середньої зарплати

Мінекономіки таким чином розраховує спростити адміністрування для підприємств та врегулювати спірні питання

Кабмін ухвалив новий принцип розрахунку середньої зарплати

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про перегляд механізму обчислення середньої заробітної плати.

Розміри доплат за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці

Так, згідно з рішенням Уряду, при обчисленні середньої заробітної плати враховуватимуться премії та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця їх нарахування.

Кабмін ухвалив новий принцип розрахунку середньої зарплатиСкачайте наказ про надання відпустки без збереження зарплати на час карантину

У Мінекономіки пояснили, що чинний механізм обчислення середньої зарплати є досить складним в адмініструванні, особливо для підприємств, де працює багато працівників. А новий підхід має спростити цей процес і зменшити кількості спірних ситуацій, що виникають наразі.

Рішення Кабміну зобов’язує роботодавців перерахувати працівникам середній заробіток за новими правилами у разі, якщо ними не було забезпечено перерахунок відповідних сум середньої заробітної плати з урахуванням премій та виплат за підсумками роботи за певний період згідно з правилами, що діяли з 12 грудня 2020 року.

Як відбувається перевірка підприємствЗверніть увагу! З першого вересня у діловодстві запроваджено новий стандарт. Оформлюйте документи відповідно до нових вимог!

Джерело: Головне управління Держпраці у Львівській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Склад автомобільної аптечки

Правильно укомплектована автомобільна аптечка може врятувати чиєсь життя. У статті розповідаємо, які види автомобільних аптечок існують, яким має бути вміст аптечки для транспортних засобів, де її зберігати та яка відповідальність за відсутність аптечки.
64458

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5310

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
67180

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40409

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді