В Україні змінять системи протипожежного захисту

Для підвищення пожежної безпеки в Україні планують впровадити сучасні системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою.

У проекті змін до ДБН В.2.5-56-2014 «Системи протипожежного захисту» міститься низка сучасних рішень для підвищення пожежної безпеки, зокрема, передбачено застосування систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Відповідні зміни вже затверджені, їх мають опублікувати найближчим часом.

Скачати проект Зміни до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»

Про плюси пожежогасіння тонкорозпиленою водою розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Якщо говорити про пожежогасіння тонкорозпиленою водою — цей спосіб один із найбільш ефективних. Його перевага у тому, що жодне приміщення не буде затоплене або зруйноване від надмірної кількості води при гасінні звичайними способами, а вогонь при цьому буде ефективно ліквідований завдяки спеціальному обладнанню, яке тонко розпилює воду».

В Україні змінять системи протипожежного захисту Все, що потрібно знати про пожежну безпеку на підприємстві, — у новій тематичній добірці статей з Довідника спеціаліста з охорони праці

Крім того, цей метод дає змогу витрачати менше води на гасіння пожежі, а, отже, і запасні резервуари води можуть бути меншими і займати менше місця.

«Тому ми ввели можливість використання таких систем в Україні. Це важливо для безпеки людей», — зазначив Л. Парцхаладзе.

Згідно зі змінами проектування, монтування та підтримання експлуатаційної придатності систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою здійснюється згідно з вимогами ДСТУ CEN/TS 14972 «Стаціонарні системи пожежогасіння. Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Проектування і монтаж».

Змінами також передбачене встановлення звукової сигналізації про несправність та додаткові показники щодо готовності роботи систем протипожежного захисту. Це дасть змогу збільшити ефективність роботи таких систем та швидше виявляти надзвичайні ситуації та реагувати на них.

Зміни до ДБН розроблені фахівцями ВГО «Український союз пожежної та техногенної безпеки».

Ви маєте це знати!

Державні будівельні норми (ДБН) — обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з пожежної безпеки в приміщеннях і кабінетах

Інструкція з пожежної безпеки в приміщеннях і кабінетах є обов’язковою для виконання всіма працівниками підприємства й поширюється на всі приміщення та кабінети підприємства. У ній встановлено основні вимоги до забезпечення пожежної безпеки в будівлі. Завантажте зразок інструкції, розроблений експертом, та за потреби адаптуйте документ до умов вашого підприємства.
51265

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
22935

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
69933

Пожежні гідранти на підприємстві

При пожежі треба діяти швидко, тому важливо, щоб пожежне обладнання було справним, а доступ до нього — вільним. У статті розповімо про вимоги до утримання пожежних гідрантів, які зобов’язані знати власники підприємств, на території яких вони встановлені.
9353

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді