Визначено галузі економіки з найвищим ризиком використання незадекларованої праці

Держпраці у своєму звіті за 2018 рік назвала галузі економіки, які у мають найвищий ризик використання незадекларованої праці, та розповіла про найбільш поширені порушення трудового законодавства.

Дотримання законодавства про працю

Одним із основних напрямів у своїй діяльності Держпраці визначає детінізацію зайнятості та доходів населення. Значну роль у реалізації цього завдання відіграло розпорядження Кабміну «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» від 5 вересня 2018 року № 649-р. У результаті виявлено 25 179 працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин, а з понад 25 тисячами роботодавців проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

У звіті за 2018 р. визначено галузі економіки, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці. Це, зокрема:

  • торгівля, діяльність готелів та ресторанів;
  • будівництво;
  • промисловість;
  • сільське господарство.

У сфері дотримання законодавства про працю у 2018 р. Держпраці здійснено 21 770 превентивні заходи і 20 878 контрольні заходи. Всього перевірено 13 971 суб’єктів господарювання. При цьому виявлено 33 900 порушень, 30 915 з яких було усунено.

Визначено галузі економіки мають найвищий ризик використання незадекларованої праціВизначено галузі економіки мають найвищий ризик використання незадекларованої праці Ви маєте це знати: Затверджено план перевірок Держпраці на 2019 рік

Найбільшу кількість порушень у 2018 році виявлено з питань:

  • оплати праці (18 135 порушень);
  • укладення та розірвання трудових договорів (6 377 порушень);
  • робочого часу та часу відпочинку (4 701 порушень);
  • правил ведення трудових книжок (3 023 порушень).

Виплата заробітної плати у 2018 році

На вимогу державних інспекторів праці погашено заборгованість із виплати заробітної плати на суму 640 млн 669 тис. грн, 554 підприємства-боржника розрахувались зі 104 249 працівниками.

Визначено галузі економіки, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці Скачайте карту України, аби побачити, в яких регіонах відбулося збільшення, а в яких зменшення заборгованості із заробітної плати у минулому році.

СкачатиЗаборгованість із заробітної плати

Держпраці назвала основні причини заборгованості на економічно активних підприємствах. На підприємствах державної форми власності це обумовлено:

  • відсутністю державного фінансування (державного замовлення);
  • неповними розрахунками між постачальниками та споживачами, міжгалузевими ціновими диспропорціями;
  • несвоєчасним та неповним розрахунком замовника за виконані роботи;
  • скороченням обсягів виробництва, зменшенням замовлень на товари та послуги.

Визначено галузі економіки мають найвищий ризик використання незадекларованої праці Дізнайтеся, підприємства якої галузі заборгували найбільше.

Скачатиінфографіку

На підприємствах комунальної форми власності причини заборгованості із виплати заробітної плати пов’язані:

  • із відсутністю коштів у місцевому бюджеті;
  • не проведенням розрахунків контрагентами;
  • складнощами з реалізацією продукції;
  • переорієнтацією ринків збуту.

На підприємствах приватної власності заборгованість виникала через відсутність (блокування) господарської діяльності та дебіторську заборгованість.

Наглядова діяльність з питань охорони праці

Щодо наглядової діяльності з питань охорони праці Держпраці відзвітувала про такі результати. Здійснено 29 280 превентивних та 20 593 контрольних заходів, у ході яких виявлено 357 502 порушення. Усунуто порушень — 81%. Фіксацією порушень завершилися 15 402 (75%) перевірки. У середньому на одному підприємстві виявлено 23 порушення. За рішенням суду в 2018 році зупинено 1 436 виробництв.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
79354

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
19670

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
13557

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді