Встановлено найбільш типові порушення в облаштуванні квест-кімнат

У Харкові провели обстеження квест-кімнат на наявність факторів, які можуть загрожувати здоров’ю та життю відвідувачів. У результаті перевірок встановлено найбільш типові порушення у роботі квест-кімнат.

Перевірки квест-кімнат Харківщини провели робочі комісії з представників Головного управління Держпраці у Харківській області, ДСНС, Нацполіції, Держспоживслужби, ДФС, АК «Харківобленерго», профільних департаментів міськради, Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Квест-кімнати, або ескейп-руми (англ. еscape – втеча) — дуже популярний у теперішній час вид відпочинку. Зазвичай все відбувається за таким сценарієм: команду з 2-5 людей зачиняють у квест-кімнаті, їй дається певний час на те, щоб розгадати всі загадки, котрі приведуть до ключа, щоб вийти з кімнати.

Скачайте Інструкцію з охорони праці для чергового адміністратора квест-кімнати

Однак, як і будь-який вид розваг, такий вид відпочинку має бути насамперед безпечним для учасників. На жаль, це не завжди так. Результати перевірок, проведених у квест-кімнатах Харківщини, виявилися невтішними. У роботі квест-кімнат виявлено численні порушення правил безпеки.

Виявлено найбільш типові порушення в облаштуванні квест-кімнат Це може врятувати життя: запам’ятайте порядок дій у разі виникнення пожежі

Найбільш типовими порушеннями виявилися:

  1. Відсутність розроблених та затверджених відповідальною особою інструкцій з охорони праці для самих співробітників квест-кімнат, електриків, а також інструкцій при проведенні робіт на висоті та на комп’ютері.
  2. Самих відвідувачів не інструктують щодо правил техніки безпеки, не надають чітких та детальних інструкцій, як поводитися у надзвичайній ситуації, наприклад, як діяти та евакуюватися з приміщень під час затоплення, задимлення, пожежі тощо.
  3. Відсутність заміру опору ізоляції електрообладнання приміщень. Це порушення притамане майже всім квест-кімнатам, протоколи на перевірку електрообладнання були відсутні. У такому випадку існує ризик загоряння або ураження струмом.
  4. Можливість випадкового травмуватися і не тільки через власну необачність. Якщо в інших приміщеннях або суміжних офісах велись ремонтні роботи, двері туди не зачинялися, а у переходах та коридорах стирчали травмонебезпечні болти, цвяхи або арматура. При цьому медична аптечка майже у всіх квест-кімнатах розташована не у доступному місці, а в деяких закладах не укомплектована необхідними лікарськими засобами.
  5. У багатьох квест-кімнатах двері оснащені звичайними механічними замками, засувки яких замикаються автоматично. Ця особливість замків може стати серйозною перепоною при евакуації. Двері у розважальних центрах повинні бути оснащені магнітами, повстяними прокладками або кульковим механізмом. Це потрібно для того, щоб у разі пожежі, руйнування або іншої техногенної катастрофи надати відвідувачам можливість екстрено залишити приміщення.

Крім відсутності безпечних умов для учасників, досить типовою для квест-кімнат виявилася антисанітарія.

На жаль, нормативно-правові акти з питань охорони праці для подібних закладів ще досі не розроблені.

Скачайте Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2019

За інформацією управління Держпраці у Харківській області

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
22676

Хто відповідає за пожежну безпеку на підприємстві

Зі статті ви дізнаєтеся, кого призначити відповідальним за пожежну безпеку на підприємстві, що має знати та вміти така особа, які завдання та функції повинна виконувати особа, відповідальна за пожежну безпеку на підприємстві.
55141

Відповідь на припис пожежників

Завантажте зразок відповіді на припис Державної служби України з надзвичайних ситуацій про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
7031

Навчання з питань пожежної безпеки

Покращення якості навчання з питань пожежної безпеки є важливим чинником зниження ризиків виникнення та поширення пожеж. Хто саме та яке навчання має проходити — далі у статті.
22751

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді