Мін’юст надаватиме Держпраці інформацію про неплатників аліментів

Інформація про неплатника аліментів, отримана міністерством зі скарги одного з батьків, стане приводом для перевірки підприємства, на якому він працевлаштований, Державною службою України з питань праці.

Меморандум, підписаний керівництвом Мін’юсту та Держпраці 21 січня 2019 р., передбачає, що міністерство надаватиме органам Держпраці інформацію про випадки, коли неплатники аліментів, які офіційно ніде не працевлаштовані, насправді працюють та отримують заробітну плату в «конвертах» і таким чином ухиляються не тільки від сплати аліментів, а й податків.

СкачатиПлан комплексних перевірок на 2019 рік

Інформація про боржників береться зі скарг батьків, які живуть з дітьми, в яких вказано, що ті працюють неофіційно і отримують зарплату «в конвертах». У 2018 р. Мін’юст отримав 10 153 скарг такого характеру.

Мін’юст обіцяє інформувати Держпраці протягом дня з моменту надходження скарги з метою перевірки підприємства і встановлення факту працевлаштування аліментника.

Якщо приводом для перевірки Держпраці стане звернення Мін’юсту щодо неплатника аліментів, важливим моментом є те, як у приписі буде визначена мета перевірки. Якщо йдеться про конкретну особу, то все підприємство перевірці підлягати не повинно.

Водночас у Порядку проведення перевірок Держпраці (постанова КМУ від 26.04.2017 №295) не передбачені такі підстави, як «за повідомленням органів виконавчої служби», що дозволяє оскаржити правомірність такої перевірки. Іншими словами, для проведення перевірки за повідомленням Мін’юсту до Порядку повинні бути внесені зміни. Крім того, участь у таких перевірках виконавчої служби також не передбачена, оскільки це не входить до її компетенції.

Несплата аліментів — привід для перевірки Дізнайтеся, які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді