Меморандум, підписаний керівництвом Мін’юсту та Держпраці 21 січня 2019 р., передбачає, що міністерство надаватиме органам Держпраці інформацію про випадки, коли неплатники аліментів, які офіційно ніде не працевлаштовані, насправді працюють та отримують заробітну плату в «конвертах» і таким чином ухиляються не тільки від сплати аліментів, а й податків.
Інформація про боржників береться зі скарг батьків, які живуть з дітьми, в яких вказано, що ті працюють неофіційно і отримують зарплату «в конвертах». У 2018 р. Мін’юст отримав 10 153 скарг такого характеру.
Мін’юст обіцяє інформувати Держпраці протягом дня з моменту надходження скарги з метою перевірки підприємства і встановлення факту працевлаштування аліментника.
Корисні статті про працевлаштування
Якщо приводом для перевірки Держпраці стане звернення Мін’юсту щодо неплатника аліментів, важливим моментом є те, як у приписі буде визначена мета перевірки. Якщо йдеться про конкретну особу, то все підприємство перевірці підлягати не повинно.
Водночас у Порядку проведення перевірок Держпраці (постанова КМУ від 26.04.2017 №295) не передбачені такі підстави, як «за повідомленням органів виконавчої служби», що дозволяє оскаржити правомірність такої перевірки. Іншими словами, для проведення перевірки за повідомленням Мін’юсту до Порядку повинні бути внесені зміни. Крім того, участь у таких перевірках виконавчої служби також не передбачена, оскільки це не входить до її компетенції.
Дізнайтеся, які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку