Мін’юст надаватиме Держпраці інформацію про неплатників аліментів

Інформація про неплатника аліментів, отримана міністерством зі скарги одного з батьків, стане приводом для перевірки підприємства, на якому він працевлаштований, Державною службою України з питань праці.

Меморандум, підписаний керівництвом Мін’юсту та Держпраці 21 січня 2019 р., передбачає, що міністерство надаватиме органам Держпраці інформацію про випадки, коли неплатники аліментів, які офіційно ніде не працевлаштовані, насправді працюють та отримують заробітну плату в «конвертах» і таким чином ухиляються не тільки від сплати аліментів, а й податків.

СкачатиПлан комплексних перевірок на 2019 рік

Інформація про боржників береться зі скарг батьків, які живуть з дітьми, в яких вказано, що ті працюють неофіційно і отримують зарплату «в конвертах». У 2018 р. Мін’юст отримав 10 153 скарг такого характеру.

Мін’юст обіцяє інформувати Держпраці протягом дня з моменту надходження скарги з метою перевірки підприємства і встановлення факту працевлаштування аліментника.

Якщо приводом для перевірки Держпраці стане звернення Мін’юсту щодо неплатника аліментів, важливим моментом є те, як у приписі буде визначена мета перевірки. Якщо йдеться про конкретну особу, то все підприємство перевірці підлягати не повинно.

Водночас у Порядку проведення перевірок Держпраці (постанова КМУ від 26.04.2017 №295) не передбачені такі підстави, як «за повідомленням органів виконавчої служби», що дозволяє оскаржити правомірність такої перевірки. Іншими словами, для проведення перевірки за повідомленням Мін’юсту до Порядку повинні бути внесені зміни. Крім того, участь у таких перевірках виконавчої служби також не передбачена, оскільки це не входить до її компетенції.

Несплата аліментів — привід для перевірки Дізнайтеся, які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді