Мін’юст надаватиме Держпраці інформацію про неплатників аліментів

Інформація про неплатника аліментів, отримана міністерством зі скарги одного з батьків, стане приводом для перевірки підприємства, на якому він працевлаштований, Державною службою України з питань праці.

Меморандум, підписаний керівництвом Мін’юсту та Держпраці 21 січня 2019 р., передбачає, що міністерство надаватиме органам Держпраці інформацію про випадки, коли неплатники аліментів, які офіційно ніде не працевлаштовані, насправді працюють та отримують заробітну плату в «конвертах» і таким чином ухиляються не тільки від сплати аліментів, а й податків.

СкачатиПлан комплексних перевірок на 2019 рік

Інформація про боржників береться зі скарг батьків, які живуть з дітьми, в яких вказано, що ті працюють неофіційно і отримують зарплату «в конвертах». У 2018 р. Мін’юст отримав 10 153 скарг такого характеру.

Мін’юст обіцяє інформувати Держпраці протягом дня з моменту надходження скарги з метою перевірки підприємства і встановлення факту працевлаштування аліментника.

Якщо приводом для перевірки Держпраці стане звернення Мін’юсту щодо неплатника аліментів, важливим моментом є те, як у приписі буде визначена мета перевірки. Якщо йдеться про конкретну особу, то все підприємство перевірці підлягати не повинно.

Водночас у Порядку проведення перевірок Держпраці (постанова КМУ від 26.04.2017 №295) не передбачені такі підстави, як «за повідомленням органів виконавчої служби», що дозволяє оскаржити правомірність такої перевірки. Іншими словами, для проведення перевірки за повідомленням Мін’юсту до Порядку повинні бути внесені зміни. Крім того, участь у таких перевірках виконавчої служби також не передбачена, оскільки це не входить до її компетенції.

Несплата аліментів — привід для перевірки Дізнайтеся, які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1805

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4884

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді