ДРС надала підприємствам рекомендації щодо позапланових перевірок

Фахівці Державної регуляторної служби узагальнили запитання підприємців про перевірки та підготували для суб’єктів господарювання пам’ятку про позапланові перевірки.

Закон встановлює обов’язок щодо інформувавання суб’єктів господарювання лише про проведення планового заходу контролю. Таким чином, суб’єкт господарювання не інформується завчасно щодо проведення позапланового заходу.

Питання проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) врегульовано Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон).

СкачатиПлан комплексних перевірок на 2019 рік

Проте сама підстава проведення позапланового заходу згідно зі ст. 6 Закону повинна бути зазначена у посвідченні (направленні) на проведення перевірок. Позаплановий захід може також проводитися з причини надходження звернення фізичної особи про порушення, що спричинило шкоду її правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави.

Відсутність передбачених у Законі підстав, не ознайомлення з ними суб'єкта господарювання, ненадання копії погодження або відсутність у особи, яка здійснює перевірку службового посвідчння є підставами для недопущення до перевірки. У посвідченні (направленні) на перевірку обов’язково повинні бути зазначені:

  • найменування органу, що здійснює захід;
  • найменування підприємства, що перевіряється, або його відокремленого підрозділу або – прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи – підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід, їх місце знаходження;
  • номер і дата наказу (рішення, розпорядження), на виконання якого здійснюється захід;
  • перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу, із зазначенням їх посади, прізвища, ім’я та по батькові;
  • дата початку та дата закінчення заходу;
  • тип заходу (плановий або позаплановий);
  • форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд, інспектування тощо);
  • підстави та предмет здійснення заходу;
  • інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення).

Зверніть увагу!

Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу.

Результати здійснення позапланового заходу оформлюються актом, що складається в останній день перевірки. Один його примірник надається суб'єкту господарювання. Акт може бути доповнений зауваженнями перевіреного суб'єкта господарювання.

Акт повинен містити такі відомості:

  • дату складення акта;
  • тип заходу (плановий або позаплановий);
  • форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо);
  • предмет державного нагляду (контролю);
  • найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім’я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід;
  • найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.

Максимальні строки позапланової перевірки не можуть перевищувати 10 робочих днів для усіх та двох робочих днів для суб’єктів малого підприємництва. Ці строки не можуть продовжуватись.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
47978

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
18486

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
57805

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
102461

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
22250

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді