У 2019 році може змінитися порядок звітування про борги по страхових коштах

Проект постанови «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України» визначає, як потрібно буде звітувати до Фонду соцстрахування у 2019 році.

Зараз страхувальники подають звіти до Фонду соцстрахування за двома формами, а саме:

  • Звіт по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затверджений постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.2011 р. № 4.

Крім того, з 01.10.2018 діє Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління Фонду від 19.07.2018 р. № 12.

Цей Порядок встановлює механізм фінансування Фондом страхувальників для проведення виплат застрахованим особам за рахунок коштів Фонду та запроваджує систему оперативного інформування страхувальниками робочих органів виконавчої дирекції Фонду щодо проведення виплат коштів застрахованим особам шляхом надання повідомлення.

Розроблено проект постанови «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України» Щоб пригадати термінологію, ознайомтеся зі статтею Поняття «працездатність», «роботоздатність», «непрацездатність» — застосовуємо правильно

Таким чином, на сьогодні існує дві постанови, які мають один і той самий предмет регулювання – надання звітності щодо проведення виплат застрахованим особам. Це створює недоцільну множинність нормативно-правових актів.

Тому постає питання розробки та запровадження єдиної форми звітності страхувальника по заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соцстрахування. Саме цим була обумовлена необхідність розробки проекта постанови «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України».

Проект постанови встановлює, що страхувальники, які мають заборгованість зі сплати страхових коштів за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності та/або за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, починаючи зі звіту за І квартал 2019 року, подають до відділень робочих органів виконавчої дирекції Фонду Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України до повного погашення заборгованості за формою, наведеною у додатку до постанови.

При цьому, у разі погашення страхувальником заборгованості зі сплати страхових коштів Фонду до кінця звітного періоду, звітність до Фонду не подається.

Розроблено проект постанови «Непрацездатність, професійне захворювання, інвалідність — як встановлюють»?

Водночас надання страхувальниками звіту по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за підсумками 2018 року здійснюється відповідно до Порядку № 4, тобто востаннє звітувати за формою Ф4-ФСС з ТВП пропонують за 2018 рік.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21316

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді