У 2019 році може змінитися порядок звітування про борги по страхових коштах

Проект постанови «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України» визначає, як потрібно буде звітувати до Фонду соцстрахування у 2019 році.

Зараз страхувальники подають звіти до Фонду соцстрахування за двома формами, а саме:

  • Звіт по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затверджений постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.2011 р. № 4.

Крім того, з 01.10.2018 діє Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління Фонду від 19.07.2018 р. № 12.

Цей Порядок встановлює механізм фінансування Фондом страхувальників для проведення виплат застрахованим особам за рахунок коштів Фонду та запроваджує систему оперативного інформування страхувальниками робочих органів виконавчої дирекції Фонду щодо проведення виплат коштів застрахованим особам шляхом надання повідомлення.

Розроблено проект постанови «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України» Щоб пригадати термінологію, ознайомтеся зі статтею Поняття «працездатність», «роботоздатність», «непрацездатність» — застосовуємо правильно

Таким чином, на сьогодні існує дві постанови, які мають один і той самий предмет регулювання – надання звітності щодо проведення виплат застрахованим особам. Це створює недоцільну множинність нормативно-правових актів.

Тому постає питання розробки та запровадження єдиної форми звітності страхувальника по заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соцстрахування. Саме цим була обумовлена необхідність розробки проекта постанови «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України».

Проект постанови встановлює, що страхувальники, які мають заборгованість зі сплати страхових коштів за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності та/або за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, починаючи зі звіту за І квартал 2019 року, подають до відділень робочих органів виконавчої дирекції Фонду Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України до повного погашення заборгованості за формою, наведеною у додатку до постанови.

При цьому, у разі погашення страхувальником заборгованості зі сплати страхових коштів Фонду до кінця звітного періоду, звітність до Фонду не подається.

Розроблено проект постанови «Непрацездатність, професійне захворювання, інвалідність — як встановлюють»?

Водночас надання страхувальниками звіту по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за підсумками 2018 року здійснюється відповідно до Порядку № 4, тобто востаннє звітувати за формою Ф4-ФСС з ТВП пропонують за 2018 рік.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8801

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1466

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді