Оновлено перелік документів, які повинен подати опікун для одержання допомоги на дитину

У новій редакції викладено перелік документів для одержання допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, до органу соціального захисту населення. Ці зміни затверджено постановою Кабміну від 08.09.2015 № 688

У новій редакції викладено перелік документів для одержання допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, до органу соціального захисту населення. Ці зміни затверджено постановою КМУ «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 і від 22 лютого 2006 р. № 189» від 08.09.2015 № 688.

Так, для одержання допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, подаються такі документи:

1) заява опікуна чи піклувальника про призначення допомоги, яка складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2) копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) довідка з місця проживання заявника про склад сім’ї (для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування і які є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів, — видана органом реєстрації довідка, в якій зазначено статус дитячого навчального закладу та за які кошти він фінансується, а також підтверджено факт перебування в ньому дітей);

5) довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник (у разі одержання пенсії на дитину органи соціального захисту населення використовують відомості про розмір пенсії, що надійшли від органів Пенсійного фонду України на електронних носіях інформації);

6) медичний висновок про дитину-інваліда віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ порядку.

Відповідальність за достовірність наданої органу соціального захисту населення інформації щодо неодержання аліментів або щодо їх розміру покладено на опікунів чи піклувальників.

Також визначено, що тимчасова допомога призначається та виплачується за місцем проживання (перебування) одного з батьків, який утримує дитину, відповідними управліннями праці та соціального захисту населення.

Загальною вимогою є повідомлення органом державної виконавчої служби про встановлення факту сплати аліментів одним з батьків у триденний строк одержувача та орган соціального захисту населення за місцем одержання допомоги.

Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

ІНСТРУКТАЖІ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
617

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96958

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді