У наступному році в Держпраці планують організувати низку заходів державного нагляду за безпечною експлуатацією транспортних засобів та проведенням медичних оглядів водіїв на підприємствах торгівлі, харчової та переробної промисловості, сільського господарства та соціально-культурної сфери.
Про це 5 грудня повідомив директор департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки – начальник відділу нагляду в АПК і СКС Микола Радіонов під час семінару-навчання для начальників відділів нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері територіальних органів Держпраці та головних інспекторів, які здійснюють державний нагляд у суб’єктів господарювання агропромислового комплексу.
Читайте також: Розслідування та облік нещасних випадків на виробництві, Хто і кому повинен повідомити, що на підприємстві стався нещасний випадок
М. Радіонов навів невтішну статистику нещасних випадків на виробництві, повʼязаних з ДТП, акцентувавши увагу на тому, що найбільше гине працівників агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери. Він зазначив, що з початку 2017 року в Україні внаслідок ДТП загинуло 112 осіб, що становить 35% від загальної кількості нещасних випадків зі смертельним наслідком.
Крім того, зважаючи на суттєве зростання нещасних випадків зі смертельним наслідком у лісовій галузі (з початку року загинуло 17 працівників), Держпраці внесла пропозиції включити до Стратегії розвитку лісового господарства низку заходів, спрямованих на вдосконалення системи управління охороною праці, що має мінімізувати ризики виникнення нещасних випадків.
Джерело Держпраці
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.