У наступному році в Держпраці планують організувати низку заходів державного нагляду за безпечною експлуатацією транспортних засобів та проведенням медичних оглядів водіїв на підприємствах торгівлі, харчової та переробної промисловості, сільського господарства та соціально-культурної сфери.
Про це 5 грудня повідомив директор департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки – начальник відділу нагляду в АПК і СКС Микола Радіонов під час семінару-навчання для начальників відділів нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері територіальних органів Держпраці та головних інспекторів, які здійснюють державний нагляд у суб’єктів господарювання агропромислового комплексу.
Читайте також: Розслідування та облік нещасних випадків на виробництві, Хто і кому повинен повідомити, що на підприємстві стався нещасний випадок
М. Радіонов навів невтішну статистику нещасних випадків на виробництві, повʼязаних з ДТП, акцентувавши увагу на тому, що найбільше гине працівників агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери. Він зазначив, що з початку 2017 року в Україні внаслідок ДТП загинуло 112 осіб, що становить 35% від загальної кількості нещасних випадків зі смертельним наслідком.
Крім того, зважаючи на суттєве зростання нещасних випадків зі смертельним наслідком у лісовій галузі (з початку року загинуло 17 працівників), Держпраці внесла пропозиції включити до Стратегії розвитку лісового господарства низку заходів, спрямованих на вдосконалення системи управління охороною праці, що має мінімізувати ризики виникнення нещасних випадків.
Джерело Держпраці
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.