Житомирський окружний адміністративний суд задовольнив позов Управління Держпраці у Житомирській області стосовно застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Ферпласт-Україна». На підприємстві зупинено роботу та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Підприємство не надало суду доказів щодо усунення всіх порушень, зафіксованих в акті перевірки від 18 листопада 2016 року.
Читайте також: Контроль за станом охорони праці на підприємстві
Нагадаємо, фахівцями Управління Держпраці у Житомирській області загалом було зафіксовано більше сотні порушень вимог законодавства з охорони праці. Суд дійшов висновку, що залишається ризик заподіяння шкоди життю чи здоров’ю людей.
Керуючись статтями 71, 86, 158-163, 167, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд виніс постанову, в якій заборонив підприємству експлуатацію близько 50 одиниць обладнання і устаткування підвищеної небезпеки до усунення порушень, зазначених в акті перевірки.
Серед забороненого обладнання:
- електроустановки на напругу 0,23 та 0,4 кВ;
- електронавантажувачі;
- деревообробні, металообробі, рейсмусові, цвяхозабивні, циркулярні, торцювальні, свердлильні та інші верстати.
За інформацією Держпраці у Житомирській області
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.