Житомирський окружний адміністративний суд задовольнив позов Управління Держпраці у Житомирській області стосовно застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Ферпласт-Україна». На підприємстві зупинено роботу та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Підприємство не надало суду доказів щодо усунення всіх порушень, зафіксованих в акті перевірки від 18 листопада 2016 року.
Читайте також: Контроль за станом охорони праці на підприємстві
Нагадаємо, фахівцями Управління Держпраці у Житомирській області загалом було зафіксовано більше сотні порушень вимог законодавства з охорони праці. Суд дійшов висновку, що залишається ризик заподіяння шкоди життю чи здоров’ю людей.
Керуючись статтями 71, 86, 158-163, 167, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд виніс постанову, в якій заборонив підприємству експлуатацію близько 50 одиниць обладнання і устаткування підвищеної небезпеки до усунення порушень, зазначених в акті перевірки.
Серед забороненого обладнання:
- електроустановки на напругу 0,23 та 0,4 кВ;
- електронавантажувачі;
- деревообробні, металообробі, рейсмусові, цвяхозабивні, циркулярні, торцювальні, свердлильні та інші верстати.
За інформацією Держпраці у Житомирській області
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.