Житомирський окружний адміністративний суд задовольнив позов Управління Держпраці у Житомирській області стосовно застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Ферпласт-Україна». На підприємстві зупинено роботу та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Підприємство не надало суду доказів щодо усунення всіх порушень, зафіксованих в акті перевірки від 18 листопада 2016 року.
Читайте також: Контроль за станом охорони праці на підприємстві
Нагадаємо, фахівцями Управління Держпраці у Житомирській області загалом було зафіксовано більше сотні порушень вимог законодавства з охорони праці. Суд дійшов висновку, що залишається ризик заподіяння шкоди життю чи здоров’ю людей.
Керуючись статтями 71, 86, 158-163, 167, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд виніс постанову, в якій заборонив підприємству експлуатацію близько 50 одиниць обладнання і устаткування підвищеної небезпеки до усунення порушень, зазначених в акті перевірки.
Серед забороненого обладнання:
- електроустановки на напругу 0,23 та 0,4 кВ;
- електронавантажувачі;
- деревообробні, металообробі, рейсмусові, цвяхозабивні, циркулярні, торцювальні, свердлильні та інші верстати.
За інформацією Держпраці у Житомирській області
Громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці є важливим способом захисту трудових прав працівників. Про те, хто здійснює громадський контроль за охороною праці, – далі у статті.
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.