На Рівненщині зупинено експлуатацію небезпечного технологічного обладнання

Зупинити низку механізмів, технічних стан яких не відповідає вимогам безпеки і загрожує здоров’ю і життю працівників, запропонували керівництву ТОВ «Високовольтний союз — РЗВА фахівці Управління Держпраці у Рівненській області за результатами планової перевірки.

Після підписання припису та підсумкової наради керівного складу підприємства, на якій наглядовці проаналізували стан охорони праці та виявлені порушення, керівник видав відповідний наказ. У документі вказано, що до виконання заходів з усунення порушень потрібно:

Наглядовці перевірили дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в майже 30 структурних підрозділах підприємства.

На Рівненщині зупинено експлуатацію небезпечного технологічного обладнання Читайте також: Які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

Перевіркою встановлено, що роботодавець не має належних дозволів: на електрообладнання, призначене для експлуатації (застосування) у вибухонебезпечних зонах, та на застосування електричного устаткування електричних станцій та мереж, що порушує «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; на виконання робіт підвищеної небезпеки (газонебезпечні роботи), експлуатацію водогрійних котлів теплопродуктивністю понад 0,1 МВт. Не укладено договір на виконання таких робіт з організацією, яка має такий дозвіл.

Незважаючи на це, на підприємстві виконують роботи з експлуатації та обслуговування систем газопостачання та газового обладнання. Також серед суттєвих порушень – експлуатація пресового устаткування без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Існує реальна небезпека нещасного випадку через механічний контакт оператора з рухомими деталями пресів марки URSVIKEN (Швеція), в яких відключені фотоелектричні блокувальні пристрої, передбачені заводом виготовлювачем для зупинки рухомих деталей у разі наближення рук оператора до небезпечної зони. Є порушення і в технічному стані деякого іншого обладнання.

Не поновлена загальна схема електропостачання підприємства. Не проведено належного періодичного вимірювання в електроустановках. Не забезпечений повно мірою підземний газопровід підприємства електрохімічним захистом від корозії.

Працівники не забезпечені належно нормативно-правовими актами з охорони праці, а деякі інструкції, що діють в межах товариства, не відповідають вимогам, не встановлюють правила поведінки і виконання робіт під час здійснення тієї чи іншої технологічної операції. Не всі керівники підрозділів пройшли навчання та перевірку знань в обсязі виконуваної роботи. На підприємстві не видаються наряди-допуски на виконання газонебезпечних робіт при проведенні технічного обслуговування ГРП, ШГРП та ГРУ.

На Рівненщині зупинено експлуатацію небезпечного технологічного обладнання Читайте також: Порушення законодавства про охорону праці

До адмінвідповідальності притягнуто 5 посадових осіб підприємства.

За інформацією Держпраці у Рівненській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1908

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
101670

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45839

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50177