Упродовж січня–жовтня 2017 року державними інспекторами з питань праці проведено 3902 перевірки з питань зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю. Порушення законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю встановлено у 996 роботодавців, зокрема в 463 бюджетних організаціях.
Найбільша кількість порушень – це невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю – 565 або 47% від загальної кількості порушень.
На виконання приписів державних інспекторів з питань праці 136 роботодавців зареєструвалися у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів, 302 роботодавця подали звіти про зайнятість та працевлаштування інвалідів, 276 роботодавців виконали норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, працевлаштовано 172 особи з інвалідністю.
Читайте також: Як проявляється дискримінація на ринку праці
Нагадуємо, Держпраці здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства про працю, зайнятість населення, зокрема дотримання прав і гарантій стосовно працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні.
Джерело: Держпраці
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.