Затверджено Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання

Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання було затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.04.2017 № 325. Наказ готується до опублікування в № 46 «Офіційного вісника України» (13.06.2017). Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Типовим положенням передбачається утворення керівником суб’єкта господарювання підрозділу з питань цивільного захисту (далі – ПЦЗ), який є самостійним структурним підрозділом підприємства, а у випадках, передбачених Кодексом цивільного захисту, призначається особа з питань цивільного захисту.

ПЦЗ підпорядковується та звітує безпосередньо керівникові суб’єкта господарювання. У разі якщо суб'єкт господарювання перебуває у сфері управління центрального органу виконавчої влади, районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської, селищної, сільської рад, ПЦЗ суб'єкта господарювання також підзвітний цим органам.

Затверджено Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання Читайте на порталі: Навчання з питань цивільного захисту

ПЦЗ є об'єктовим постійно діючим органом управління цивільного захисту, до повноважень якого належать питання організації, здійснення та контролю заходів цивільного захисту.

Довідка

ПЦЗ утворюють суб’єкти господарювання, віднесені до відповідних категорій цивільного захисту, з чисельністю працюючих понад 3000 осіб.

У суб’єктах господарювання, із загальною чисельністю працюючих від 200 до 3000 осіб та у суб’єктах господарювання, віднесених до другої категорії цивільного захисту, призначають посадову особу з питань цивільного захисту.

У суб’єктах господарювання з чисельністю працюючих до 200 осіб призначають особу з питань цивільного захисту за рахунок штатної чисельності суб’єкта господарювання (ч. 2 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України).

Затверджено Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання Читайте на порталі: Організація заходів цивільного захисту

Основними завданнями підрозділу з питань цивільного захисту є:

  • організація виконання заходів у сфері цивільного захисту на об'єктах суб'єкта господарювання, спрямованих на захист працівників, майна і територій від надзвичайних ситуацій, зменшення ризику їх виникнення та забезпечення сталого функціонування суб'єкта господарювання в умовах надзвичайної ситуації і в особливий період;
  • забезпечення виконання завдань, створених суб'єктом господарювання, органами управління і силами цивільного захисту та підтримання їх готовності до дій за призначенням;
  • забезпечення виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

Підрозділ з питань цивільного захисту утримується за рахунок коштів суб'єкта господарювання.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
62710

Види первинних засобів пожежогасіння

Що відноситься до первинних засобів пожежогасіння, які первинні засоби пожежогасіння використовуються на виробництві, як правильно їх обрати та розмістити. Відповіді на ці та інші питання про первинні засоби пожежогасіння дає експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки.
30885

Основні вимоги до шляхів евакуації

Дізнайтеся, що належить до основних шляхів евакуації та який порядок утримання шляхів евакуації, які існують вимоги до евакуаційних виходів, як їх позначати, яка має бути мінімальна ширина шляхів евакуації.
34341