Затверджено Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання

Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання було затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.04.2017 № 325. Наказ готується до опублікування в № 46 «Офіційного вісника України» (13.06.2017). Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Типовим положенням передбачається утворення керівником суб’єкта господарювання підрозділу з питань цивільного захисту (далі – ПЦЗ), який є самостійним структурним підрозділом підприємства, а у випадках, передбачених Кодексом цивільного захисту, призначається особа з питань цивільного захисту.

ПЦЗ підпорядковується та звітує безпосередньо керівникові суб’єкта господарювання. У разі якщо суб'єкт господарювання перебуває у сфері управління центрального органу виконавчої влади, районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської, селищної, сільської рад, ПЦЗ суб'єкта господарювання також підзвітний цим органам.

Затверджено Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання Читайте на порталі: Навчання з питань цивільного захисту

ПЦЗ є об'єктовим постійно діючим органом управління цивільного захисту, до повноважень якого належать питання організації, здійснення та контролю заходів цивільного захисту.

Довідка

ПЦЗ утворюють суб’єкти господарювання, віднесені до відповідних категорій цивільного захисту, з чисельністю працюючих понад 3000 осіб.

У суб’єктах господарювання, із загальною чисельністю працюючих від 200 до 3000 осіб та у суб’єктах господарювання, віднесених до другої категорії цивільного захисту, призначають посадову особу з питань цивільного захисту.

У суб’єктах господарювання з чисельністю працюючих до 200 осіб призначають особу з питань цивільного захисту за рахунок штатної чисельності суб’єкта господарювання (ч. 2 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України).

Затверджено Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання Читайте на порталі: Організація заходів цивільного захисту

Основними завданнями підрозділу з питань цивільного захисту є:

  • організація виконання заходів у сфері цивільного захисту на об'єктах суб'єкта господарювання, спрямованих на захист працівників, майна і територій від надзвичайних ситуацій, зменшення ризику їх виникнення та забезпечення сталого функціонування суб'єкта господарювання в умовах надзвичайної ситуації і в особливий період;
  • забезпечення виконання завдань, створених суб'єктом господарювання, органами управління і силами цивільного захисту та підтримання їх готовності до дій за призначенням;
  • забезпечення виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

Підрозділ з питань цивільного захисту утримується за рахунок коштів суб'єкта господарювання.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
107481

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79396

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12158

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16784

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
29427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді