Стартувала пілотна кампанія з виявлення незадекларованої праці

Вчора (06.06.2017) Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега провів селекторну нараду з начальниками територіальних управлінь областей, у яких розпочато перший етап пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці, а саме:

  • Львівської обл.;
  • Одеської;
  • Херсонської;
  • Черкаської.

Ця кампанія здійснюється в рамках проекту МОП «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу», що передбачає інформаційно-роз’яснювальну роботу.

В нараді також взяли участь:

  • національний координатор проекту МОП Софія Литвин;
  • директор департаменту з питань праці Ігор Дегнера.

В процесі розмови було окреслено основні завдання кампанії:

  • визначення заходів і способів інформаційно-роз’яснювальної роботи;
  • пошук найоптимальніших інструментів виявлення на підприємствах неоформлених працівників;
  • організація збору і аналізу отриманої інформації та налагодження взаємодії із зацікавленими органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами.

«Ми маємо забезпечити високий рівень виконання завдання, поставленого Урядом, адже від цього залежить наповнення державного бюджету країни, майбутні пенсії наших громадян і авторитет нашої Служби», – відзначив Роман Чернега.

Джерело: офіційний портал Держпраці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1932

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
102117

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45872

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50244