Вчора (06.06.2017) Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега провів селекторну нараду з начальниками територіальних управлінь областей, у яких розпочато перший етап пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці, а саме:
- Львівської обл.;
- Одеської;
- Херсонської;
- Черкаської.
Ця кампанія здійснюється в рамках проекту МОП «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу», що передбачає інформаційно-роз’яснювальну роботу.
В нараді також взяли участь:
- національний координатор проекту МОП Софія Литвин;
- директор департаменту з питань праці Ігор Дегнера.
В процесі розмови було окреслено основні завдання кампанії:
- визначення заходів і способів інформаційно-роз’яснювальної роботи;
- пошук найоптимальніших інструментів виявлення на підприємствах неоформлених працівників;
- організація збору і аналізу отриманої інформації та налагодження взаємодії із зацікавленими органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами.
«Ми маємо забезпечити високий рівень виконання завдання, поставленого Урядом, адже від цього залежить наповнення державного бюджету країни, майбутні пенсії наших громадян і авторитет нашої Служби», – відзначив Роман Чернега.
Джерело: офіційний портал Держпраці
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.