Вчора (06.06.2017) Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега провів селекторну нараду з начальниками територіальних управлінь областей, у яких розпочато перший етап пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці, а саме:
- Львівської обл.;
- Одеської;
- Херсонської;
- Черкаської.
Ця кампанія здійснюється в рамках проекту МОП «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу», що передбачає інформаційно-роз’яснювальну роботу.
В нараді також взяли участь:
- національний координатор проекту МОП Софія Литвин;
- директор департаменту з питань праці Ігор Дегнера.
В процесі розмови було окреслено основні завдання кампанії:
- визначення заходів і способів інформаційно-роз’яснювальної роботи;
- пошук найоптимальніших інструментів виявлення на підприємствах неоформлених працівників;
- організація збору і аналізу отриманої інформації та налагодження взаємодії із зацікавленими органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами.
«Ми маємо забезпечити високий рівень виконання завдання, поставленого Урядом, адже від цього залежить наповнення державного бюджету країни, майбутні пенсії наших громадян і авторитет нашої Служби», – відзначив Роман Чернега.
Джерело: офіційний портал Держпраці
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.