Уряд спростив дозвільні процедури у будівництві

07.06.2017 КМУ ухвалив пакет підзаконних актів, що забезпечать виконання Закону № 1817 щодо вдосконалення містобудівної діяльності.

Ці документи спрямовані на дерегуляцію будівельної діяльності, поліпшення умов ведення бізнесу, зменшення зловживань контролюючими органами у видачі дозвільних документів, усунення корупційної складової, а з іншого боку – на підвищення відповідальності забудовників. Про це доповів під час засідання Кабміну Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіональних розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Читайте на порталі: Нещасний випадок на будівництві: практика розслідування

«Які нововведення ми прийняли:

  1. Cкасували категорії складності (яких було 5) й перейшли до класу наслідків, визначення яких зараз чітко врегульовано. Адже раніше найбільше корупційних зловживань виникало саме у питанні визначення категорії складності об’єкта, що в свою чергу впливало на вид дозвільного документа (декларація або дозвіл).
  2. Cкасували декларацію на початок виконання будівельних робіт. Відтепер будівництво об’єктів з незначними наслідками (СС1) здійснюватиметься за повідомленнями, а об’єктів з середніми та значними наслідками (СС2 та СС3) – за дозволами.
  3. Встановили чіткі рамки й критерії для перевірок – у залежності від ступеню ризику об’єкта. Зокрема:
  • з високим ступенем ризику (СС3) – не частіше одного разу на два роки;
  • середнім ступенем (СС2) – не частіше одного разу на три роки;
  • з незначним ступенем (СС1) – не частіше одного разу на п’ять років.
  1. Затвердили перелік будівельних робіт, що не потребують отримання дозволів на початок їх виконання та не потребуватимуть прийняття в експлуатацію. Серед таких робіт є відновлення благоустрою, дитячих і спортивних майданчиків, перепланування не несучих стін у квартирах, заміна покриття покрівель будинків, монтаж технічних засобів телекомунікацій та антенних споруд зв’язку, забезпечення безперешкодного доступу для інвалідів, будівництво фортифікаційних споруд тощо.
  2. Закріпили норму про залучення громадських інспекторів, у тому числі з числа осіб з інвалідністю до прийняття об’єктів в експлуатацію та здійснення державно-архітектурного будівельного контролю для визначення норм для безперешкодного доступу до об’єктів будівництва.
  3. Передбачили можливість отримання сертифікату (прийняття в експлуатацію) через електронну систему», – відзначив Геннадій Зубко.

Зауважимо, що Закон від 17.01.2017 № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» набирає чинності з 10.06.2017.

Джерело: прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1645

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59902