Організація заходів цивільного захисту

1278

Запитання

Яким чином здійснюється організація заходів цивільного захисту на підприємстві?

Відповідь

Нормами п. 2 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України визначено, що організація заходів цивільного захисту (далі – ЦЗ) суб’єкта господарювання здійснюється підрозділами (посадовими особами) з питань ЦЗ, які створюються (призначаються) керівниками відповідних підприємств з урахуванням наступних вимог:

  • у суб’єктах господарювання, віднесених до відповідних категорій ЦЗ, з кількістю працюючих понад 3000 осіб створюються підрозділи з питань ЦЗ;
  • у суб’єктах господарювання, а також закладах охорони здоров’я із загальною кількістю працюючих та осіб, які перебувають на лікуванні, від 200 до 3000 осіб та у суб’єктах господарювання, віднесених до другої категорії ЦЗ, призначаються посадові особи з питань ЦЗ;
  • у навчальних закладах з денною формою навчання з чисельністю від 500 осіб, які навчаються, призначаються посадові особи з питань ЦЗ;
  • у суб’єктах господарювання з кількістю працюючих до 200 осіб призначаються особи з питань ЦЗ за рахунок штатної чисельності підприємства.

Організація заходів цивільного захисту Читайте на порталі: Навчання з питань цивільного захисту

Зауважимо, що громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до законодавства як підприємці, виконують заходи ЦЗ особисто.

Порядок діяльності підрозділів з питань ЦЗ або призначених осіб визначається відповідними положеннями про них або посадовими інструкціями.

Положення про підрозділ (посадова інструкція працівника) з питань ЦЗ затверджується керівником, що його створив (призначив), на підставі типового положення про такий підрозділ, що затверджується центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері ЦЗ.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8801

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1466