Організація заходів цивільного захисту

1378

Запитання

Яким чином здійснюється організація заходів цивільного захисту на підприємстві?

Відповідь

Нормами п. 2 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України визначено, що організація заходів цивільного захисту (далі – ЦЗ) суб’єкта господарювання здійснюється підрозділами (посадовими особами) з питань ЦЗ, які створюються (призначаються) керівниками відповідних підприємств з урахуванням наступних вимог:

  • у суб’єктах господарювання, віднесених до відповідних категорій ЦЗ, з кількістю працюючих понад 3000 осіб створюються підрозділи з питань ЦЗ;
  • у суб’єктах господарювання, а також закладах охорони здоров’я із загальною кількістю працюючих та осіб, які перебувають на лікуванні, від 200 до 3000 осіб та у суб’єктах господарювання, віднесених до другої категорії ЦЗ, призначаються посадові особи з питань ЦЗ;
  • у навчальних закладах з денною формою навчання з чисельністю від 500 осіб, які навчаються, призначаються посадові особи з питань ЦЗ;
  • у суб’єктах господарювання з кількістю працюючих до 200 осіб призначаються особи з питань ЦЗ за рахунок штатної чисельності підприємства.

Організація заходів цивільного захисту Читайте на порталі: Навчання з питань цивільного захисту

Зауважимо, що громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до законодавства як підприємці, виконують заходи ЦЗ особисто.

Порядок діяльності підрозділів з питань ЦЗ або призначених осіб визначається відповідними положеннями про них або посадовими інструкціями.

Положення про підрозділ (посадова інструкція працівника) з питань ЦЗ затверджується керівником, що його створив (призначив), на підставі типового положення про такий підрозділ, що затверджується центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері ЦЗ.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
960

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64697