Під час планових перевірок кар’єрів Закарпаття виявлені технічні та документальні порушення

Дві планові перевірки провели нещодавно інспектори Управління Держпраці у Закарпатській обл. на кар’єрах у с. Мужієво Берегівського району (ПрАТ «Берегівський кар’єр») та у с. Підгірному на Іршавщині (ТОВ «Волоське»).

У Берегівському кар’єрі виявлено наступні порушення:

 • не визначено параметри призми обвалення уступів маркшейдерською службою підприємства;
 • відсутнє огородження рухомих частин приводу грохота;
 • пристрої для аварійної зупинки конвеєрів у несправному стані;
 • закінчився термін дії акта про надання гірничого відводу;
 • відсутня книга маркшейдерських вказівок;
 • на підприємстві немає журналу обліку стану маркшейдерської опорної геодезичної сітки та картограми відповідності топографічних планів сучасному стану місцевості;
 • відсутні плани гірничих виробок за горизонтами, зведений план гірничих виробок кар’єра, розрізи гірничих виробок кар’єра, картограма і т.д.

Порушення, що виявлені в Іршавському кар’єрі:

 • відсутній контроль за станом бортів, траншей, уступів, відвалів;
 • пристрої для аварійної зупинки конвеєрів несправні;
 • відсутні огородження рухомих частин приводу грохота, приводних барабанів стрічкових конвеєрів, ланцюгового приводу живильника;
 • на підприємстві немає інструкції з охорони праці, аптечки, засобів пожежогасіння на робочому місці машиніста дробарки.

«Деякі порушення, – пояснює головний держінспектор відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Андрій Ковальчук, – на перший погляд можуть видатися незначними. Однак практика переконує: навіть несуттєві недоліки можуть  призвести до великої біди, адже від неухильного виконання вимог законодавства напряму залежить здоров’я і життя працівників».

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25371

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11597

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108428

Дотримуємось правил пожежної безпеки під час зимових свят

Наближаються різдвяні та новорічні свята, на багатьох підприємствах встановлюють новорічні ялинки та прикрашають приміщення. Водночас варто не забувати про правила пожежної безпеки під час зимових свят. Про те, яких заходів вжити, — далі у статті.
3974

Які штрафи передбачені за порушення правил пожежної безпеки

Порушникам вимог пожежної безпеки слід готуватися до відповідальності за свої дії. Про те, які саме штрафи за порушення вимог пожежної безпеки передбачені у чинному законодавстві в 2024 році, — далі.
24544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді