Голова Держпраці зустрівся з представниками ФПУ: обговорено співпрацю у 2017 році

На прохання Федерації профспілок України вчора (05.04. 2017) відбулася зустріч Голови Держпраці Романа Чернеги з представниками членських організацій ФПУ.

На зустрічі було обговорено законодавчі перепони, що створюються Державною регуляторною службою в сфері реалізації Держпраці власних повноважень. Найбільше розбіжностей викликають деякі положення проекту порядку здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Учасники засідання розглянули усі пропозиції щодо усунення цих розбіжностей та визначили спільний напрямок подальшої співпраці. Першочергово було вирішено запланувати зустріч між представниками громадських рад Держпраці та ДРС.

Не оминуло обговорення й питання підготовчої роботи Держпраці щодо перегляду постанови КМУ № 1290 від 17.11.1997 1997 «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці». Представники профспілок запропонували спеціалістам Держпраці погоджувати з усіма галузевими профспілками документацію при розгляді клопотань міністерств та інших центральних органів виконавчої влади щодо внесення будь-яких змін до Списків.

Наприкінці зустрічі її учасники визначили подальші дії щодо виконання Угоди про співпрацю між ФПУ та Держпраці у 2017 році.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1932

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
102191

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45872

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50244