На прохання Федерації профспілок України вчора (05.04. 2017) відбулася зустріч Голови Держпраці Романа Чернеги з представниками членських організацій ФПУ.
На зустрічі було обговорено законодавчі перепони, що створюються Державною регуляторною службою в сфері реалізації Держпраці власних повноважень. Найбільше розбіжностей викликають деякі положення проекту порядку здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Учасники засідання розглянули усі пропозиції щодо усунення цих розбіжностей та визначили спільний напрямок подальшої співпраці. Першочергово було вирішено запланувати зустріч між представниками громадських рад Держпраці та ДРС.
Не оминуло обговорення й питання підготовчої роботи Держпраці щодо перегляду постанови КМУ № 1290 від 17.11.1997 1997 «Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці». Представники профспілок запропонували спеціалістам Держпраці погоджувати з усіма галузевими профспілками документацію при розгляді клопотань міністерств та інших центральних органів виконавчої влади щодо внесення будь-яких змін до Списків.
Наприкінці зустрічі її учасники визначили подальші дії щодо виконання Угоди про співпрацю між ФПУ та Держпраці у 2017 році.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.