Понад 200 тисяч грн має сплатити Рахівське приватне підприємство за численні порушення трудового законодавства

Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській обл. провели рейдову перевірку за зверненням голови Рахівської РДА в одному з приватних підприємств у с. Ясіня Рахівського району.

«Інспекторами виявлено кілька порушень трудового законодавства. Зокрема, з’ясувалося, що минулого року власники господарства звільнили з роботи 3-х осіб, однак усупереч вимогам ч. 1 ст. 83 КЗпП та ч. 1ст. 24 ЗУ «Про оплату праці» забули нарахувати та виплатити їм грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки. За результатами перевірки Управлінням Держпраці винесено постанову про накладення на підприємство штрафу в розмірі 9 600 грн.

При прийомі на роботу наймані працівники не були ознайомлені з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором, що є порушенням ст. 29 КЗпП України і тягне за собою накладення штрафу в розмірі 3 200 грн.

Під час перевірки були виявлені особи: молода жінка з Рівного та хлопець з Івано-Франківська, з якими роботодавець офіційно не оформив трудові відносини. У своїх письмових поясненнях «нелегали» зазначили, що протягом кількох днів виконували певні трудові обов’язки на кухні, пов’язані з приготуванням страв, не уклавши з роботодавцем ані трудовий договір, ані цивільно-правовий.

Директор підприємства та її представник заперечили факт використання найманої праці і навіть додали до матеріалів справи письмові заяви вказаних працівників та цивільно-правові договори, що явно суперечило наданим раніше поясненням та свідчило про ймовірне оформлення цих документів заднім числом. Такі аргументи не переконали посадових осіб Управління, а відтак на підприємство накладено штраф у розмірі 192 000 грн» – прес-служба Держпраці.

У сумі за усі порушення підприємству доведеться сплатити штраф понад 200 000 грн.


Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25371

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11596

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108426

Дотримуємось правил пожежної безпеки під час зимових свят

Наближаються різдвяні та новорічні свята, на багатьох підприємствах встановлюють новорічні ялинки та прикрашають приміщення. Водночас варто не забувати про правила пожежної безпеки під час зимових свят. Про те, яких заходів вжити, — далі у статті.
3974

Які штрафи передбачені за порушення правил пожежної безпеки

Порушникам вимог пожежної безпеки слід готуватися до відповідальності за свої дії. Про те, які саме штрафи за порушення вимог пожежної безпеки передбачені у чинному законодавстві в 2024 році, — далі.
24544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді