Особливості сезонного трудового договору

764

Запитання

Які особливості укладення сезонного трудового договіру?

Відповідь

Постановою КМУ від 28.03.97 № 278 затверджено Список сезонних робіт і сезонних галузей. Сезонними являються ті роботи, які в силу природних і кліматичних умов продовжуються сезон, тривалість якого не повинна перевищувати 6 місяців.

На виконання сезонних робіт з працівниками укладаються сезонні трудові договори. Сезонний трудовий договір є різновидом строкового трудового договору. Він укладається на строк, що не перевищує тривалість сезону, а саме на 6 місяців.

Адміністративна відповідальність за допуск до роботи без трудового договору

Під час укладення сезонного трудового договору роботодавець зобов’язаний попередити працівника про сезонний характер роботи, що відображається в наказі (розпорядженні) про прийом на роботу, у якому зазначається, що цей працівник приймається саме на сезонну роботу. Випробування під час прийняття на сезонну роботу не встановлюється.

Сезонним працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю пропорційно до відпрацьованого ними часу, а саме 12 календарних днів.

Сезонні працівники, які працюють на умовах трудового договору, підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та є застрахованими особами. У разі настання тимчасової непрацездатності, сезонні працівники нарівні з іншими працівниками підприємства мають право на оплату листка непрацездатності, тобто отримання допомоги з тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця (оплата перших 5 днів тимчасової непрацездатності) та з шостого дня тимчасової непрацездатності — за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Проте відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» застрахованим особам, які працюють на сезонних роботах, допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, та у зв’язку зі здійсненням догляду за хворою дитиною віком до 14 років надається не більш як на 75 календарних днів протягом календарного року.

Після закінчення строку сезонного трудового договору він припиняється за п. 2 ст. 36 КЗпП України з формулюванням «закінчення строку». Сезонний працівник має право достроково розірвати трудовий договір, попередивши про це власника за три дні.

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській обл.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44591

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37532

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109872