Безпечне виконання роботи з видалення дерев та пеньків у міських умовах

1179

Запитання

Як безпечно виконувати роботи з видалення дерев та пеньків у міських умовах

Відповідь

Насамперед для проведення робіт з видалення дерев і пеньків необхідно отримати дозвільні документи на виконання робіт та застосовування обладнання відповідно до ст. 21 ЗУ «Про охорону праці» та Постанови КМУ від 26 жовтня 2011р. №1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки».

Коли отримати новий дозвіл

Роботи з видалення дерев і пеньків здійснюються відповідно до технологічних карт, проектів проведення робіт, технологічних інструкцій та правил, проводяться відповідні заходи захисту працівників від можливого впливу небезпечних та шкідливих факторів.

Усі транспортні засоби, інструменти та механізми повинні надаватися працівникам у справному стані. Перед виконанням робіт з видалення дерев і пеньків повинен видаватися наряд допуск. Допуск до робіт з видалення дерев, обрізання гілок, кущів, корчування забороняється особам, які не досягли 18 років, не пройшли медичне обстеження, не мають відповідної спеціальної підготовки та не пройшли атестацію на знання «Правил з охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України».

Також, крім проведення інструктажів на робочих місцях необхідно ознайомити працівників з організацією праці, основними небезпечними зонами, призначенням засобів захисту, а також провести інструктажі з питань пожежної безпеки та електробезпеки.

Працівники, які безпосередньо задіяні на спилюванні дерев і корчуванні пеньків, повинні забезпечуватися засобами захисту — рукавицями, поясами, касками.

Під час роботи механізмів і транспортних засобів поблизу ліній електропередач слід керуватися вимогами ГОСТу12.1.013-78, а саме відключити їх від джерела живлення, а у разі необхідності — зняти. Відключати або знімати електропроводи повинна організація, на балансі якої перебуває електромережа.

У разі падіння дерева на лінію електромережі до прибуття експлуатаційного персоналу забороняється наближатися до місця аварії на відстань ближче 10 м і знімати зависле дерево. Потрібно негайно припинити роботи та огородити місця обриву дроту сигнальними знаками.

Якщо виникнуть несправності в агрегатах машин або спалахне пожежа, роботи слід негайно припинити і вжити заходів щодо ліквідації несправностей та гасіння вогню. Коли загасити пожежу своїми силами неможливо, необхідно викликати пожежну службу.

У разі опіків, отруєнь, поранень, переломів, уражень електрострумом та інших нещасних випадків необхідно надати потерпілому домедичну допомогу, викликати швидку допомогу і повідомити адміністрацію організації, що виконує роботи з видалення дерев та пеньків. Під час роботи майданчики для ведення робіт огороджуються, інвентар та механізми розміщюються на відстані висоти звалюваного дерева.

За умови проведення робіт поруч житлових будинків, установ інших споруд, в яких перебувають люди, необхідно заборонити відкривання дверей, вікон, перебування на балконах, заборонити збирання частин дерев сторонніми особами.

Якщо у зоні проведення робіт прокладено дорожні та інші магістралі, рух по них необхідно припинити за узгодженням з відповідними органами, та потрібно встановити відповідні дорожні знаки. Не дозволяється залишати завислі, або недопиляні дерева в обідню перерву або у разі переходу до інших дерев. У випадку сильно нахилених дерев, звал дерев бензомоторними та електричними пилами забороняється, при чому з використанням автовишок забороняється використовувати електричні пилки. Суворо забороняється звалювання або підпил (підруб) з двох або більше сторін чи по колу.

З огляду на те, що під час виконання робіт можуть створюватися ситуації, які загрожують життю і здоров’ю працівників, відповідно до абз. 3 ст. 6 ЗУ «Про охорону праці» працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля.

Джерело: Головне управління Держпраці у Херсонській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1503

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59350

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41054