Скорочена тривалість робочого тижня фельдшера та сестри медичної

563

Запитання

Чи можна встановити скорочену тривалість робочого тижня фельдшеру та сестрі медичній підземного здоровпункту шахти з видобутку кам’яного вугілля?

Відповідь

Відповідно до Порядку застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України 23.03.2001 № 122 (далі — Перелік № 163), скорочена тривалість робочого тижня за роботу зі шкідливими умовами праці встановлюється працівникам виробництв, цехів, професій і посад, передбачених відповідними розділами Переліку № 163, незалежно від відомчого підпорядкування цих виробництв, цехів, а також від форм власності підприємств, організацій і установ.

У розділі 1 Переліку № 163 відповідно до підрозділу «Видобування кам’яного та бурого вугілля, бітумінозного сланцю, будівництво шахт» право на скорочену тривалість робочого тижня передбачене за позицією «робітники всіх професій», зайняті на підземних роботах в діючих, тих, що будуються, і дренажних шахтах. Професії фельдшер та сестра медична відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010 зараховано до класифікаційного угрупування «Фахівці», тому підстав для застосування розділу 1 Переліку № 163 і встановлення тим, хто працює за цими професіями, скороченої тривалості робочого тижня немає.

Тест «Чи знаєте ви, як проводити медичні огляди працівників»

Відповідно до наказу МОЗ України від 23.11.2007 № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» посади сестер медичних усіх найменувань, фельдшерів усіх найменувань зараховано до молодших спеціалістів з медичною освітою.

Розділом 32 «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Переліку № 163 молодші спеціалісти з медичною освітою підземних здоровпунктів також не передбачені. Для медичних працівників, не зазначених у Переліку № 163, тривалість робочого тижня становить 38,5 годин згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.05.2006 № 319 «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я».

Джерело: Управління Держпраці у Полтавській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
40072

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
27741

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2392