Скорочена тривалість робочого тижня фельдшера та сестри медичної

469

Запитання

Чи можна встановити скорочену тривалість робочого тижня фельдшеру та сестрі медичній підземного здоровпункту шахти з видобутку кам’яного вугілля?

Відповідь

Відповідно до Порядку застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України 23.03.2001 № 122 (далі — Перелік № 163), скорочена тривалість робочого тижня за роботу зі шкідливими умовами праці встановлюється працівникам виробництв, цехів, професій і посад, передбачених відповідними розділами Переліку № 163, незалежно від відомчого підпорядкування цих виробництв, цехів, а також від форм власності підприємств, організацій і установ.

У розділі 1 Переліку № 163 відповідно до підрозділу «Видобування кам’яного та бурого вугілля, бітумінозного сланцю, будівництво шахт» право на скорочену тривалість робочого тижня передбачене за позицією «робітники всіх професій», зайняті на підземних роботах в діючих, тих, що будуються, і дренажних шахтах. Професії фельдшер та сестра медична відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010 зараховано до класифікаційного угрупування «Фахівці», тому підстав для застосування розділу 1 Переліку № 163 і встановлення тим, хто працює за цими професіями, скороченої тривалості робочого тижня немає.

Тест «Чи знаєте ви, як проводити медичні огляди працівників»

Відповідно до наказу МОЗ України від 23.11.2007 № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» посади сестер медичних усіх найменувань, фельдшерів усіх найменувань зараховано до молодших спеціалістів з медичною освітою.

Розділом 32 «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Переліку № 163 молодші спеціалісти з медичною освітою підземних здоровпунктів також не передбачені. Для медичних працівників, не зазначених у Переліку № 163, тривалість робочого тижня становить 38,5 годин згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.05.2006 № 319 «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я».

Джерело: Управління Держпраці у Полтавській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
23750

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2017

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність чоловіків та жінок у їхньому праві на працю та винагороду за неї . Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
7648

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
28438