Скорочена тривалість робочого тижня фельдшера та сестри медичної

828

Запитання

Чи можна встановити скорочену тривалість робочого тижня фельдшеру та сестрі медичній підземного здоровпункту шахти з видобутку кам’яного вугілля?

Відповідь

Відповідно до Порядку застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України 23.03.2001 № 122 (далі — Перелік № 163), скорочена тривалість робочого тижня за роботу зі шкідливими умовами праці встановлюється працівникам виробництв, цехів, професій і посад, передбачених відповідними розділами Переліку № 163, незалежно від відомчого підпорядкування цих виробництв, цехів, а також від форм власності підприємств, організацій і установ.

У розділі 1 Переліку № 163 відповідно до підрозділу «Видобування кам’яного та бурого вугілля, бітумінозного сланцю, будівництво шахт» право на скорочену тривалість робочого тижня передбачене за позицією «робітники всіх професій», зайняті на підземних роботах в діючих, тих, що будуються, і дренажних шахтах. Професії фельдшер та сестра медична відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010 зараховано до класифікаційного угрупування «Фахівці», тому підстав для застосування розділу 1 Переліку № 163 і встановлення тим, хто працює за цими професіями, скороченої тривалості робочого тижня немає.

Тест «Чи знаєте ви, як проводити медичні огляди працівників»

Відповідно до наказу МОЗ України від 23.11.2007 № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» посади сестер медичних усіх найменувань, фельдшерів усіх найменувань зараховано до молодших спеціалістів з медичною освітою.

Розділом 32 «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Переліку № 163 молодші спеціалісти з медичною освітою підземних здоровпунктів також не передбачені. Для медичних працівників, не зазначених у Переліку № 163, тривалість робочого тижня становить 38,5 годин згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.05.2006 № 319 «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я».

Джерело: Управління Держпраці у Полтавській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9908

Доплата за шкідливі умови праці 2025

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
1093

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
46220