Назву професії змінено: чи зберігається право на додаткову відпустку
Запитання
У списку, за яким визначають право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими умовами праці, передбачені друкар високого друку та друкар плоского друку. Однак таких назв вже немає у Класифікаторі професій, а є друкар високого друкування та друкар офсетного плоского друкування. Чи можна цим працівникам за результатами атестації робочих місць за умовами праці надавати додаткову відпустку?
Відповідь
Змінами та доповненнями № 2 до Національного класифікатора України ДК 003:2005 «Класифікатор професій» (затвердженими наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 29.01.2007 № 4; набрали чинності з 01.05.2007) професійну назву робіт «Друкар високого друку» змінено на «Друкар високого друкування», «Друкар плоского друку» — на «Друкар офсетного плоского друкування».
При цьому змінено лише назви професій, а зміст трудової функції, вимоги до знань, необхідних для її виконання, кваліфікаційні вимоги тощо збережені.
У чинному Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327, який є перевиданням Класифікатора професій ДК 003:2005 (із змінами та доповненнями), професії, про які ідеться у запитанні, виписані аналогічно.
Із огляду на це, професійні назви робіт «Друкар високого друку» та «Друкар високого друкування», а також «Друкар плоского друку» та «Друкар офсетного плоского друкування» слід вважати ідентичними.
Кваліфікаційні характеристики професій «Друкар високого друкування» та «Друкар офсетного плоского друкування» визначені у Випуску 18 «Видавнича справа» (розд. 2 «Поліграфічна діяльність») Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 04.11.2008 № 302.
Повну версію тексту відповіді на запитання читайте ТУТ