Газонебезпечні місця, а також приміщення зі шкідливими речовинами

2418

Запитання

Чи обов’язково у переліку газонебезпечних місць, а також приміщень зі шкідливими речовинами вказувати приміщення, де розміщені ресивери з воднем?

Відповідь

На підприємстві має бути перелік усіх газонебезпечних місць, а також приміщень, зокрема підземних споруд, зі шкідливими речовинами. Його затверджує керівництво підприємства (структурного підрозділу). Біля входу до таких приміщень необхідно вивісити знаки безпеки, щоб попередити про наявність шкідливих речовин і про можливість пожежі та вибуху (п. 1.26 гл. 1 розд. ІV Правил охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок, затверджені наказом Міненерговугілля від 02.12.2013 № 892; НПАОП 0.00-1.69-13).

Більш детально вимоги до газонебезпечних робіт та місць визначає Типова інструкція з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт (затверджена Держгіртехнаглядом СРСР від 20.02.1985; НПАОП 0.00-5.11-85).

На підприємстві по кожному цеху (виробництву) необхідно розробити перелік газонебезпечних робіт (далі — Перелік).

СкачатиПерелік газонебезпечних робіт

У цьому документі потрібно окремо вказати газонебезпечні роботи:

  • І група — виконують із оформленням наряду-допуску;
  • ІІ група — виконують без оформлення наряду-допуску, але з обов’язковою реєстрацією таких робіт перед їх початком у відповідному журналі;
  • ІІІ група — обумовлені необхідністю ліквідувати або локалізувати можливі аварійні ситуації.

Перелік розробляють начальники цехів (установок, відділень за безцехової структури), узгоджують виробничий (технічний, виробничо-технічний) відділ, аварійно-рятувальна служба, служба техніки безпеки та затверджує головний інженер.

Газонебезпечні місця, а також приміщення зі шкідливими речовинами Пройдіть тест на тему: Проведення робіт за нарядом-допуском

У Переліку необхідно вказати (п. 1.9 НПАОП 0.00-5.11-85):

  • цех (установку, відділення за безцехової структури);
  • місце і характер роботи, можливі шкідливі та небезпечні виробничі фактори під час її виконання;
  • категорію виконавців (виробничий персонал, газорятівники або члени добровільних газорятівних дружин);
  • основні заходи, що забезпечують безпеку виконуваних робіт.

Дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки Вас може зацікавити стаття: Чи навчати працівників, залучених до робіт у замкненому просторі, у спеціальному закладі?

Цей документ потрібно періодично не рідше ніж раз на рік, переглядати та перезатверджувати (п. 1.7-1.8 НПАОП 0.00-5.11-85).

За інформацією Головного управління Держпраці у Київській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14618

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142099

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14925

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38389