Газонебезпечні місця, а також приміщення зі шкідливими речовинами

2044

Запитання

Чи обов’язково у переліку газонебезпечних місць, а також приміщень зі шкідливими речовинами вказувати приміщення, де розміщені ресивери з воднем?

Відповідь

На підприємстві має бути перелік усіх газонебезпечних місць, а також приміщень, зокрема підземних споруд, зі шкідливими речовинами. Його затверджує керівництво підприємства (структурного підрозділу). Біля входу до таких приміщень необхідно вивісити знаки безпеки, щоб попередити про наявність шкідливих речовин і про можливість пожежі та вибуху (п. 1.26 гл. 1 розд. ІV Правил охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок, затверджені наказом Міненерговугілля від 02.12.2013 № 892; НПАОП 0.00-1.69-13).

Більш детально вимоги до газонебезпечних робіт та місць визначає Типова інструкція з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт (затверджена Держгіртехнаглядом СРСР від 20.02.1985; НПАОП 0.00-5.11-85).

На підприємстві по кожному цеху (виробництву) необхідно розробити перелік газонебезпечних робіт (далі — Перелік).

СкачатиПерелік газонебезпечних робіт

У цьому документі потрібно окремо вказати газонебезпечні роботи:

  • І група — виконують із оформленням наряду-допуску;
  • ІІ група — виконують без оформлення наряду-допуску, але з обов’язковою реєстрацією таких робіт перед їх початком у відповідному журналі;
  • ІІІ група — обумовлені необхідністю ліквідувати або локалізувати можливі аварійні ситуації.

Перелік розробляють начальники цехів (установок, відділень за безцехової структури), узгоджують виробничий (технічний, виробничо-технічний) відділ, аварійно-рятувальна служба, служба техніки безпеки та затверджує головний інженер.

Газонебезпечні місця, а також приміщення зі шкідливими речовинами Пройдіть тест на тему: Проведення робіт за нарядом-допуском

У Переліку необхідно вказати (п. 1.9 НПАОП 0.00-5.11-85):

  • цех (установку, відділення за безцехової структури);
  • місце і характер роботи, можливі шкідливі та небезпечні виробничі фактори під час її виконання;
  • категорію виконавців (виробничий персонал, газорятівники або члени добровільних газорятівних дружин);
  • основні заходи, що забезпечують безпеку виконуваних робіт.

Дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки Вас може зацікавити стаття: Чи навчати працівників, залучених до робіт у замкненому просторі, у спеціальному закладі?

Цей документ потрібно періодично не рідше ніж раз на рік, переглядати та перезатверджувати (п. 1.7-1.8 НПАОП 0.00-5.11-85).

За інформацією Головного управління Держпраці у Київській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
102

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22582

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11735

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23124