Право працівника на пільгову пенсію у разі несвоєчасної атестації робочого місця

591

Запитання

Чи позбавляє працівника права на пільгову пенсію несвоєчасна атестація робочого місця ?

Відповідь

Період роботи працівника може бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.

Якщо чергова атестація була проведена з порушенням строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації. Відповідна позиція, висловлена ВСУ у 2014 році, була підтримана ВС/КАС у постанові від 18.09.2018 р. у справі №345/3301/17.

Водночас ВС/КАС підкреслив, що позиція, висловлена ВСУ у постанові від 10.09 2013 р. у справі №21-183а13, згідно з якою необхідною умовою для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах є наявність результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці, стосується випадків непроведення первинної атестації робочих місць на підприємстві.

Скачайте Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Пенсія за віком на пільгових умовах

Законодавством України у галузі пенсійного забезпечення передбачається можливість отримання особами пільгових пенсій за віком. Таке право виникає у працівників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці. Що потрібно знати про пільгові пенсії у 2023 році — розповідає експерт.
48540

На які пільги та компенсації мають право медичні працівники

Держава забезпечує право медпрацівників на пільги та компенсації. Однак не завжди заклад охорони здоров’я надає їх своїм працівникам у повному обсязі. Стаття допоможе реалізувати право медичних працівників на пільги й компенсації і не заплутатися в законодавстві.
10631

Особливості призначення пільгової пенсії працівникам, зайнятим на підземних роботах

Працівники, які були зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, мають право на пільгову пенсію. На яких умовах вона призначається та які документи потрібно подати — читайте далі.
2270

Хто з 2018 року отримав право на пільгову пенсію

У 2016 році Уряд скоротив Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а в липні 2017 року увів нові позиції та уточнив наявні. Змінені редакції Списків чинні з 01.01.2018. Хто з першого січня здобув право на пільгову пенсію? Як зараховують до пільгового стажу роботу у шкідливих і важких умовах до 01.01.2018 – читайте про це далі.
899