Чим визначені норми видачі засобів індивідуального захисту контролерам ринку

565

Запитання

Який нормативний документ встановлює норми видачі засобів індивідуального захисту для працівників професії «Контролер ринку» (код 4215 за ДК 003:2010 «Класифікатор професій»)?

Відповідь

Як забезпечити засобами індивідуального захисту (далі — ЗІЗ) працівників, які обов’язково мають їх застосовувати під час трудового процесу, визначає Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту (затверджене наказом Держгірпромнагляду від 24.03.2008 № 53; НПАОП 0.00-4.01-08). Також є Типові галузеві норми безплатної видачі спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам державної торгівлі (затверджені постановою Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань від 21.08.1985 № 289/П-8; НПАОП 52.0-7.02-80).

Якщо таких типових норм безоплатної видачі спецодягу, спецвзуття та інших ЗІЗ немає, номенклатуру їх видачі визначають за результатами оцінювання наявних на робочих місцях умов праці та небезпек. Роботодавець попередньо зобов’язаний (п. 7.5 НПАОП 0.00-4.01-08):

Додаток 3 НПАОП 0.00-4.01-08 містить Орієнтовний перелік робіт, які вимагають застосування відповідних засобів індивідуального захисту.

Однак роботодавець за колективним договором може додатково, понад встановлені норми, видавати працівнику певні ЗІЗ, якщо фактичні умови праці цього працівника обумовлюють потребу їх застосовувати (п. 7.1 НПАОП 0.00-4.01-08).

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
19202

Основні засоби захисту від радіації

Організм людини не відчуває іонізуючого випромінювання. Тому для захисту від шкідливого впливу радіоактивних речовин використовують засоби захисту від радіації. Які бувають види засобів індивідуального захисту від радіації — далі в статті.
34313

Як діяти у разі радіаційної небезпеки

Правильні дії у разі радіаційної аварії допоможуть вберегтися від наслідків викиду радіації. Головне – позбутися паніки і бути обізнаним. Наша стаття — вам у поміч.
16925

Визначаємо строк служби протигазових ЗІЗОД

Невміла чи безвідповідальна експлуатація засобів індивідуального захисту органів дихання можуть призвести до погіршення самопочуття працівників та розвитку професійних захворювань органів дихання. Щоб цього не трапилося, важливо не перевищувати строк служби ЗІЗОД.
4429

Види захисних рукавиць

Для захисту працівників від виробничих ризиків існує велика кількість видів захисних рукавиць. Зі статті ви дізнайтесь, які існують види захисних рукавиць за технологією виготовлення та за ступенем тактильної чутливості.
5476