Переведення працівника з роботи за сумісництвом на основне місце роботи без зміни обійманої посади

608

Запитання

Як оформлювати працівника, який працював за сумісництвом, а тепер переходить на основне місце роботи, якщо він залишиться працювати на тій самій посаді в межах підприємства?

Відповідь

Час від часу виникає питання про переведення працівника з роботи за сумісництвом на основне місце роботи без зміни обійманої посади. Це трапляється, коли працівник трудився за сумісництвом, а потім звільнився за основним місцем роботи й хоче, щоб місце роботи за сумісництвом тепер стало його основним місцем роботи.

Мінсоцполітики вважає, що переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у ст. 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством.

Так, п. 31 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9 передбачено, що переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.

У зв'язку з цим, якщо працівник залишиться працювати на тій самій посаді в межах підприємства, переведення у розумінні ст. 32 КЗпП, не може бути застосовано.

Охорона праці в колективному договоріЧитайте за темою у журналі: Інженер — сторож за суміщенням: чи можливо?

Отже, Мінсоцполітики вважає, що у такому випадку працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором, враховуючи вимоги ст. 24 КЗпП. Перелік підстав для звільнення працівника зазначено у статтях 36-41 КЗпП.

Охорона праці в колективному договоріУ чому різниця між договором підряду та трудовим договором, і який ліпше укладати? Читайте важливі нюанси

Крім цього, працівник може бути звільнений на підставі п. 8 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43.

Джерело інформації: Лист Мінсоцполітики від 18.10.2017 № 446/0/22-17/134

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про затвердження графіка відпусток

Графік відпусток затверджує директор підприємства. Зі статті ви дізнаєтеся, яка процедура такого затвердження та зможете скачати зразок наказу про затвердження графіка відпусток і бланк графіка відпусток.
61204

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
2986

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
34294

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
42557

Зразок Положення про енергетичну службу підприємства

Щоб забезпечити належне функціонування підприємства, яке є споживачем енергоресурсів, розробіть та затвердьте Положення про енергетичну службу. Щоб зробити це правильно, скористайтеся зразком Положення, наведеним у статті.
9782