Переведення працівника з роботи за сумісництвом на основне місце роботи без зміни обійманої посади

711

Запитання

Як оформлювати працівника, який працював за сумісництвом, а тепер переходить на основне місце роботи, якщо він залишиться працювати на тій самій посаді в межах підприємства?

Відповідь

Час від часу виникає питання про переведення працівника з роботи за сумісництвом на основне місце роботи без зміни обійманої посади. Це трапляється, коли працівник трудився за сумісництвом, а потім звільнився за основним місцем роботи й хоче, щоб місце роботи за сумісництвом тепер стало його основним місцем роботи.

Мінсоцполітики вважає, що переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у ст. 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством.

Так, п. 31 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9 передбачено, що переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.

У зв'язку з цим, якщо працівник залишиться працювати на тій самій посаді в межах підприємства, переведення у розумінні ст. 32 КЗпП, не може бути застосовано.

Охорона праці в колективному договоріЧитайте за темою у журналі: Інженер — сторож за суміщенням: чи можливо?

Отже, Мінсоцполітики вважає, що у такому випадку працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором, враховуючи вимоги ст. 24 КЗпП. Перелік підстав для звільнення працівника зазначено у статтях 36-41 КЗпП.

Охорона праці в колективному договоріУ чому різниця між договором підряду та трудовим договором, і який ліпше укладати? Читайте важливі нюанси

Крім цього, працівник може бути звільнений на підставі п. 8 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43.

Джерело інформації: Лист Мінсоцполітики від 18.10.2017 № 446/0/22-17/134

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44579

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8575

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37498

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109822