Переведення працівника з роботи за сумісництвом на основне місце роботи без зміни обійманої посади

517

Запитання

Як оформлювати працівника, який працював за сумісництвом, а тепер переходить на основне місце роботи, якщо він залишиться працювати на тій самій посаді в межах підприємства?

Відповідь

Час від часу виникає питання про переведення працівника з роботи за сумісництвом на основне місце роботи без зміни обійманої посади. Це трапляється, коли працівник трудився за сумісництвом, а потім звільнився за основним місцем роботи й хоче, щоб місце роботи за сумісництвом тепер стало його основним місцем роботи.

Мінсоцполітики вважає, що переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у ст. 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством.

Так, п. 31 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9 передбачено, що переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.

У зв'язку з цим, якщо працівник залишиться працювати на тій самій посаді в межах підприємства, переведення у розумінні ст. 32 КЗпП, не може бути застосовано.

Охорона праці в колективному договоріЧитайте за темою у журналі: Інженер — сторож за суміщенням: чи можливо?

Отже, Мінсоцполітики вважає, що у такому випадку працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором, враховуючи вимоги ст. 24 КЗпП. Перелік підстав для звільнення працівника зазначено у статтях 36-41 КЗпП.

Охорона праці в колективному договоріУ чому різниця між договором підряду та трудовим договором, і який ліпше укладати? Читайте важливі нюанси

Крім цього, працівник може бути звільнений на підставі п. 8 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43.

Джерело інформації: Лист Мінсоцполітики від 18.10.2017 № 446/0/22-17/134

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
198655

Заповнюємо Декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання

У статті ви знайдете бланк та приклад заповнення декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства та дізнаєтеся про порядок подання документа до відповідного дозвільного органу.
41043

Особиста картка обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ

Роботодавець зобов’язаний організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам. Видачу і повернення ЗІЗ потрібно обліковувати в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.
37027

Інструкція з охорони праці для кухаря

Інструкція з охорони праці для кухаря є інструкцією за професією, що встановлює вимоги безпеки під час приготування їжі (страв) в умовах кухні. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте її до умов вашого підприємства.
45167