Затвердження наряду-допуску на підприємстві, де немає технічного керівника

1809

Запитання

Хто має затверджувати наряд-допуск, якщо на підприємстві немає технічного керівника, а роботи виконують лише на підприємствах — замовниках послуг?

Відповідь

Кожен роботодавець має визначити ті види робіт, на які видають наряд-допуск. До робіт, які виконують за нарядом-допуском, належать роботи із підвищеним виробничим ризиком та такі, що потребують попередньої підготовки робочого місця. Наряд-допуск оформлюють як на роботи на одному робочому місці, так і на однотипні роботи на декількох робочих місцях.


Особа, яка затверджує наряд-допуск, не може одночасно бути відповідальним виконавцем робіт. Тобто особа, яка затвердила наряд-допуск, не може видати його собі.
Роботодавець затверджуєПерелік осіб, які мають право затверджувати наряди-допуски та бути відповідальними керівниками робіт підвищеної небезпеки. Ними можуть бути технічний керівник підприємства (наприклад головний інженер, головний лісничий) або інша уповноважена керівником підприємства на це особа (головний енергетик, головний механік тощо). Деякі форми нарядів-допусків взагалі не передбачають затвердження. Це, наприклад, наряд-допуск на виконання робіт в електроустановках за формою додатка 4 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98).

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також скачуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
113742

Роботи підвищеної небезпеки

Дізнайтеся, які документи потрібні для організації робіт підвищеної небезпеки та як їх оформити, а також, як проводити роботи з підвищеною небезпекою під час воєнного стану.
60959

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
19320

Наказ про затвердження Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки

Якщо на підприємстві виконують різні роботи підвищеної небезпеки, доцільно розробити Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Наводимо зразок наказу для затвердження такого Положення.
3630