Право водолазів на лікувально-профілактичне харчування

692

Запитання

Як підтвердити право водолазів на лікувально-профілактичне харчування?

Відповідь

Видачу працівникам лікувально-профілактичного харчування регулюють три нормативні акти (затверджені постановою Держкомпраці СРСР та Президії ВЦРПС від 07.01.1977 № 4/П-1):

Усі робітники, інженерно-технічні працівники та службовці, безпосередньо зайняті на роботах у кесонах; водолази, зайняті на підводно-технічних, будівельно-монтажних та ремонтних роботах, крім водолазів легкого спорядження; водолази, які добувають морепродукти; лікарі, середній медичний персонал та інженерно-технічні працівники, які працюють у лікувальних барокамерах, мають право на безплатне лікувально-профілактичне харчування відповідно до раціону № 4 Раціонів (розд. VІІ «Роботи в умовах підвищеного атмосферного тиску» Переліку).

Безоплатна видача молока без атестації робочого місця Більше за темою у статті Забезпечуємо працівників лікувально-профілактичним харчуванням

Рішення про видачу працівникам лікувально-профілактичного харчування з огляду на особливо шкідливі умови праці приймає роботодавець на підставі Переліку та за результатами атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація). Атестацію проводять за Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442).

Під час атестації робочих місць водолазів та інших працівників, зайнятих під водою, зокрема в умовах підвищеного тиску, заповнювати Карту умов праці не вимагають. Це обумовлене тим, що неможливо провести санітарно-гігієнічні дослідження виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, адже немає відповідних засобів вимірювальної техніки та методик.

Право на пільги та компенсації за роботу із шкідливими умовами праці цих працівників визначають на підставі облікових документів, якими підтверджують тривалість зайнятості працівника відповідною роботою або часу його перебування під водою.

Безоплатна видача молока без атестації робочого місця А які особливості видачі лікувально-профілактичного харчування є у інших професіях? Наприклад, чи видають спецхарчування працівникам рентгенодіагностичної служби?

Лікувально-профілактичне харчування видають працівникам у дні фактичного виконання робіт у виробництвах, за професіями та посадами, які передбачає Перелік, а також у дні тимчасової втрати працездатності, якщо захворювання за своїм характером є професійним і хворого не госпіталізували (п. 3 Правил).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
40003

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
27700

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2384