Інженер з охорони праці — сумісник при понад 50 працівниках на підприємстві

799

Запитання

Який штраф чекає на компанію, де понад 50 працівників та інженер із охорони праці — сумісник?

Відповідь

У цьому випадку потрібно перейматися не розміром штрафу, а швидко усувати порушення законодавства.

Ви маєте привести штатний розпис компанії у відповідність до ст. 15 Закону про охорону праці та Типового положення про службу охорони праці (затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255). Вони передбачають, що на підприємстві з кількістю працівників 50 і більше потрібно створити службу охорони праці.

За порушення законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність: штраф на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59270

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40980